PREMIJER LIGA / 1. KOLO

Kukurelja jede paelju, Haland njega

“Kuku, Kukurelja, jede paelju… Kuku, Kukurelja, pije Estrelju… Haland drhti kada dolazi Kukurelja…”, neke su od riječi simpatične pjesme koju je Mark Kukurelja pjevao u euforičnom stanju, na dočeku, poslije osvajanja trofeja na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Danas je Haland došao kod Kukurelje na Stamford bridž, sa svojim Mančester sitijem i vratio borbenog Španca u surovu realnost. Snažni Norvežanin se u 18. mintu, nakon pasa Žeremija Dokua po zemlji i učešća Bernarda Silve, ubacio između popularnog Kukua i štopera Čelsija, Levaja Kolvila, Španac je pokušao da ga zaustavi, ali se odbio kao od tenka i samo gledao kako ovaj šalje loptu u mrežu.

Viking je tako načeo Plavce, a konačnih 0:2 postavio je Mateo Kovačić u 84. minutu odličnim udarcem sa dvadesetak metara. Golman Čelsija, Robert Sančez je dotakao loptu – nedovoljno.

Bilo je dosta uzbuđenja između dva gola ekipe Pepa Gvardiole.

Doku je u 37. minutu potegao sa preko 20 metara, lopta je zakačila Veslija Fofanu, išla pravo pod prečku, ali je Sančez izvadio.

Na drugoj strani su pokušali Enco Fernandez i Nikolas Martinez. U oba slučaja je međutim peterac Građana bio pun i lopta nije mogla da prođe.

Martinez je u 44. minutu odbitak nakon udarca Kola Palmera upakovao u mrežu. Nažalost, aktivirao se iz ofsajda.

U drugom poluvremenu, tačnije u 61. minutu, nakon pravog glavometa, Senegalac je sa pet metara šutirao iz prve. Ederson je bio na mjestu.

Prije pogotka Kovačića, Haland je pokušao da upiše drugi gol. Njegov udarac sa ivice šesnaesterca odbranio je Sančez.

Mančester siti je pobjedom nad Stamfordu postao prvi tim koji je u Premijer ligi vezao 10 mečeva sa pobjedama od dva ili više golova razlike. Građani su ujedno prvi put vezali 10 utakmica bez poraza u duelima sa Čelsijem. Na poslednjih 10 duela sa Plavcima imaju osam pobjeda i dva remija.

Siti je od poslednjih 14 sezona čak 13 otvorio pobjedom.

Dobrim ciframa se može pohvaliti i Bernardo Silva. Današnja asistencija bila mu je 43. u Premijer ligi, po čemu se na prvom mjestu liste Portugalaca koji su nastupali u Premijer ligi izjednačio sa Nanijem. Iza njega su ostala još dvojica bivših ili sadašnjih fudbalera Junajteda. Bruno Fernandeš sa 41 i Kristijano Ronaldo sa 37 asistencija.