LIGA EVROPE / LIGA KONFERENCIJA

Laciju prijao rimski bazen, Marušić pretrpio dva udarca, pa izašao

Marušić i drugovi slave gol protiv Nice u kišovitom Rimu, Foto: Matteo Ciambelli/DeFodi Images/DEFODI/PIXSELL

“Biblijski potop” u Rimu! Iako je u Vječnom gradu, u prosjeku svega šest kišnih dana u oktobru, pljuštalo je iz “neba i zemlje” tokom okršaja 2. runde Lige Evrope između Lacija i Nice – bolje se snašao domaćin i slavio 4:1.

Reprezentativac Crne Gore, Adam Marušić, besprekorno je odradio posao u defanzivi, ali je u 79. minutu zamijenjen nakon što je pretrpio dva nezgodna udarca u zglob od strane protivničkih igrača. Trener “Nebesko-plavih” Marko Baroni odlučio je iz predostrožnosti da zamijeni našeg asa, a Beograđanin mu je prilikom izlaska sa terena klimnuo glavom, nema razloga za brigu, ni za stratega Lacija, ali na za selektora Crne Gore Roberta Prosinečkog pred teška gostovanja u Ligi nacija Turskoj i Velsu.

U napadu italijanskog tima blistao je veteran, istovremeno i majstor 37-godišnji Pedro, ali i argentinski napadač Tati Kasteljanos koji je prošle sezone, po dolasku iz Španije prolazio kroz period adaptacije, a u tekućoj takmičarskoj godini trebalo bi da bude glavno napadačko oružje Lacija.

Poveli su Rimljani u 20. minutu. Pedro je u 20. minutu vrhunski izveo korner desnom nogom, pravo na glavu Patrika koji pogađa golmana, ali se lopta nakon slabe defanzivne reakcije francuskog tima vratila do Pedra, a prekaljeni Španac snažno, ovoga puta lijevom nogom, šalje neodbranjiv udarac pod prečku.

A, u 35. minutu bilo je 2:0, opet je akter bio Pedro, ali sada kao asistent za Tatija Kasteljanosa, bivši napadač Đirone za gol treba da zahvali najviše Jusufu Endejašimiju koji se nije snašao u kišnim uslovima na rimskom Olimpiku.

Znake života Nica je pokazala u finišu poluvremena, kada je doskorašnji član Serije A, Žeremi Boga (nastupao za Atalantu i Sasuolo), vrhunski završio akciju poslije “duplog pasa” sa Jusufom Mukokom.

Sve su teži bili uslovi za igru i više su odgovarali domaćinu – Tati Kasteljanos je u 55. minutu raketnim udarcem pogodio kontra ugao, VAR je potvrdio – 3:1 za Lacijale.

Praktično tačku na utakmicu stavio je reprezentativac Italije Matija Zakanji sa bijele tačke, blizu je bio golman Marčin Bulka da zaustavi ofanzivca domaćina, ipak – 4:1.

Marko Janković polako ulazi u pravi ritam. Večeras je u Azerbjedžanu odigrao preko 20 minuta (Marko Vešović je odavno povrijeđen), ali je Karabag pred domaćom publikom izgubio od Malmea 1:2. Za švedski klub nastupa Sead Hakšabanović – nije bio u protoklu zbog povrede prepone.

Magično je bilo na “Karaiskakisu”! Vjerni navijači Olimpijakosa podsjetili su evropu da su njihovi ljubimci prošle sezone osvojili Ligu konferencija (zajedno sa našim Stevan Jovetićem), a sada nastupaju u jačem takmičenju i ostvarili su veliki trijumf nad Bragom – 3:0. I dalje je glavna uzdanica velikana iz Pireja Marokanac El Kabi – postigao je dva gola.

Totenhem je u Mađarskoj savladao Ferencvaroš – 1:2.

Kapiten crnogorske reprezentacije Stevan Jovetić uveliko trenira sa novim saigračima u Omoniji, ali s obzirom da nije registrovan za prvi dio Lige konferencija sa tribina kiparskog stadiona pratio je pobjedu “Zelnih” nad islandskim Vikingurom – 4:0. Ovakav rezultat sigurno je ohrabrio Jovetića da u bojama novog kluba može pomrsiti mnogima račune u najmlađem UEFA takmičenju.

Inače, do 68. minuta je za Omoniju igrao povremeni crnogorski reprezentativac Novica Eraković koji se nije našao na spisku Prosinečkog za predstojeće mečeve “Hrabrih sokola”.