SERIJA A (20. KOLO)

Lakše od očekivanog

Milan je zasluženo savladao Romu u velikom derbiju 20. kola Serije A 3:1, i na taj način se učvrstio na trećem mjestu na tabeli, dok su Rimljani sada na poziciji broj devet.

Milan je mnogo bolje ušao u meč i već u 11. minutu došao do vođstva, kada je Jasin Adli pogodio na asistenciju Tijani Reijndersa za 1:0. Mogla je domaća ekipa da udvostruči prednost u 29. minutu, ali je Teo Ernandez prilikom udarca pogodio stativu.

Rosoneri su povećali prednost nakon 11 minuta igre u drugom dijelu kada je posle centaršuta sa lijeve strane na drugu stativu Simon Kjaer glavom vratio loptu ka Olivije Žiruu, a ovaj je takođe glavom lako pogodio mrežu Rome sa pet metara.

Roma je uspjela da izjednači kada u 67. kada je sa bijele tačke nakon neopreznog starta Davida Kalabrije pogodio Leonardo Paredes. Ipak, ekipa Žozea Murinja nije uspjela da dođe do izjednačenja u nastavku, već su tačku na i stavili fudbaleri Milana.

Žiru je proigrao Ernandesa, koji je od prečke uspio da matira Milana Svilara i tako postavi konačan rezultat 3:1.

U narednom kolu, Milan gostuje Udinezeu, dok Roma na svom terenu dočekuje Veronu.