INTERU SUPERKUP

Lautaro kralj pustinje

Momenat velike radosti i tuge (Foto: Massimo Paolone/LaPresse/PIXSELL)

Fudbaleri Intera osvojili su Superkup Italije, pošto su u finalu u Rijadu savladali Napoli 1:0 (0:0).

Okršaj u pustinji riješio je Lautaro Martinez pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Argentinac je na petercu sačekao lotu i pospremio je u mrežu poslije dobrog ubacivanja i oštrog centaršuta po zemlji od strane Benžamana Pavara. Lautaro se sa 123. golom u crno-plavom dresu izjednačio na petom mjestu vječne liste kluba sa “Đuzepe Meace” sa Kristijanom Vijerijem.

Ključan momenat utakmice dogodio se u 60. minutu kada je Đovani Simeone zaradio crveni karton. Argentinac je u razmaku od samo pet minuta dva puta “požutio”. Bio je to prvi crveni karton Simeonea nakon 280 mečeva od kada je došao u Italiju – kad mu vrijeme nije.

Opsijedali su nakon toga Neroazuri gol rivala, prosto je nevjerovatno šta su promašivali Markus Tiram, Marko Arnautović pa i Lautaro, prije nego što je krunisao inicijativu svog tima.

Trener kluba iz grada mode, Simone Inzagi, postao je prvi trener sa pet trofeja u Superkupu Italije.

Inter je inače treći put zaredom osvojio Superkup, po čemu se izjednačio sa gradskim rivalom, Milanom.