Leće siguran, dobra partija Krstovića

U drugom meču petog kola italijanske Serie A, Leće je na svom terenu savladao Đenovu 1:0.

Tim sa Via del marea bio je bolji tokom čitave utakmice, konstantno prijetio, napadao, dok su Đenovljani tek u par navrata uspijeli ozbiljnije da zaprijete golmanu Vladimiro Falkoneu.

Gosti su sebi zakomplikovali situaciju kada su u 36. minutu ostali sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Aron Martin.

U nastavku meča Leće je totalno preuzeo inicijativu i gotovo da se samo čekao pogodak. Naš reprezentativac Nikola Krstović pokušao je u više navrata da savlada Hosepa Martineza, a umalo je to uradio i čuvenim “makazicama”. Ipak golgetera ovoga puta lopta nije poslušala. On je igru napustio u 87. minutu, pa je meč sa Đenovom prvi bez pogotka za momka iz Zete od kada je član italijanskog kluba.

Crnogorca nije, ali jeste Francuza, Remija Udana koji je sa daljine, tukao po lopti i konačno poslao loptu u mrežu. Igrači Lećea su u nastavku rutinski utakmicu priveli kraju i upisali nova tri boda.

U ranije odigranom meču, Salernitana i Frosinone su podijelili bodove (1:1).