Leteći Sveci preskočili Milan, Zvezda izgubila u Lajpcigu

U prethodna četiri duela Milan je imao bolji skor od Pari Sen Žermena, pamti se i partija Dejana Savićevića u polufinalu Lige šampiona 1995. godine, ali danas je situacija drugačija. Danas su Sveci mnogo jači od Rosonera, što se vidjelo u utakmici koja je trebalo da bude derbi treće runde Lige šampiona. Međutim, vidjeli smo ubjedljivu pobjedu ekipe Luisa Enrikea na Parku prinčeva – 3:0.

Pamtiće se ovaj duel i po tome što je Milan prvi put u istoriji bio bez Italijana u startnoj postavi, a da će ovo biti teška noć za sedmostrukog šampiona Evrope nagovijestio je Kilijan Mbape koji je pogodio u 32. minutu i tako nastavio nevjerovatan niz protiv italijanskih ekipa – pet golova i tri asistencije.

Početkom drugog dijela gol Usmana Dembelea je poništen zbog ofsajda, ali pet minuta kasnije Randal Kolo Muani je pogodio za 2:0, dok je konačan rezultat postigao Li Kang-In koji je krunisao lijepu akciju svoje ekipe. Bio je ovo peti vezani meč Milana u evropskim takmičenjima u kojem nisu postigli ni gol.

U drugom meču grupe F Borusija Dortmund je minimalcem srušila Njukasl.

A Marko Roze je dočekao osvetu protiv Crvene zvezde. Prije pet godina je izgubio u plej-ofu kvalifikacija dok je vodio Salzburg, a večeras je sa Lajpcigom nanio poraz crveno-bijelima – 3:1. Previše jaki bio je njemački predstavnik za šampiona Srbije. Već u 12. minutu je David Raum pogodio za 1:0, a u 59. minutu Ćavi Simons je povisio na 2:0.

Uspjela je Zvezda da smanji preko Marka Stamenića, ali više od toga nije mogla. Dani Olmo je u 84. otklonio sve dileme.

Atletiko Madrid našeg Stefana Savića remizirao je sa Seltikom 2:2 u meču u kojem su se dva puta vraćali iz minusa. Međutim, nisu mogli do sva tri boda. Crnogorski reprezentativac odigrao je cijeli meč, a dobio je žuti karton u 82. minutu.

Aktuelni šampion Evrope je maksimalan nakon tri kola. Mančester siti je večeras na krilima Erlinga Halanda (dva gola) i Manuela Akanđija slavila na gostovanju Jang Bojsu. Norveški napadač prekinuo je niz od pet mečeva (543 minuta) bez gola u Ligi šampiona. Prije večerašnjeg meča, posljednji gol postigao je još u aprilu protiv Bajerna…