LA LIGA / 38. KOLO

Leva i Lopez servirali Ćaviju oproštajnu pobjedu

Fudbaleri Barselone priredili su svom treneru, Ćaviju Ernandezu, trijumfalan oproštaj od klube katalonskog velikana. Večeras je Blaugrana slavila u gostima protiv Sevilje, 2:1, u okviru posljednjeg kola La Lige.

Kao što je poznato Barsa je odlučila da uruči otkaz Ćaviju, a očekuje se da će ga na funkciji šefa struke zamijeniti Hansi Flik.

Katalonci su bolje otvorili meč i u 15. minutu poveli. Žoao Kanselo je centrirao iskosa, a Robert Levandovski akrobatskim potezom matirao Orjana Nilanda.

Nije se dugo čekalo na odgovor domaćina. Bubakari Sumare proigrao je Jusefa En Nesirija u 31. minutu, a marokanski napadač je preciznim udarcem iskosa tačno kroz noge Marka Andrea ter Štegena poravnao na 1:1.

Pobjedu Barselone u oproštajnom Ćavijevom meču potpisao je Fermin Lopez. Mladi Španac se namjestio i sa lijeve strane iskosa sa nekih 17-18 metara pogodio bliži ugao gola Sevilje.

Hetafe – Majorka 1:2