LIGA ŠAMPIONA

FEJNORD – LEVERKUZEN 0:4 Virc plesao Roterdamom

Bajer Leverkuzen je dominantno marširao Roterdamom i očitao lekciju Fejnordu na startu Lige šampiona. Momci Ćabija Alonsa slavili su 4:0.

Meč je obilježio Florijan Virc sa dva pogotka.

Bajerov majstor je seriju počeo u 5. minutu. Fejnordova odbrana je dugo kombinovala blizu svog gola, izgubili su loptu u opasnoj zoni a Virc je to kaznio preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Alehandro Grimaldo je duplirao prednost u 30. minutu. Duga akcija Bavaraca, centaršut Džeremija Frimponga, Španac na pravom mjestu i 2:0.

Virc je drugi gol postigao slično poput prvog, iz kontranapada. Fejnord je imao loptu i nakon što su je izgubili, nije prošlo 15 sekundi, bilo je 3:0. Frimpong je centrirao sa desne strane, Virc uhvatio volej i zatresao mrežu.

Košmarno veče za holandski tim kompletirao je Timon Velenrojter. Golman Fejnorda je kroz ruke primio četvrti pogodak, nakon što je Edmon Tapsoba uputio loptu glavom.

Bajer je u drugom poluvremenu s razlogom spustio gas, Fejnord je pokušavao da smanji, ali nije uspio.

Nisu imali ni previše sreće, dva puta su im poništeni golovi zbog ofsajda.

Fejnord će u narednom kolu gostovati Đironi, dok Leverkuzen dočekuje Milan.