Leverkuzen i Bonifas nastavili seriju

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena deklasirali su Keln rezultatom 3:0 (2:0) u okviru 7. kola njemačke Bundeslige.

Farmaceuti su vezali deseti meč bez poraza, što im je poslednji put pošlo za nogom u sezoni 1995/1996, kada je generacija koju je vodio Erih Ribek poražena tek u 15. meču od Bajerna.

Tim Ćabija Alonsa je poveo u 22. minutu preko Jonasa Hofmana, koji je prvi put u karijeri pogodio na tri uzastopna bundesligaška meča.

Deset minuta kasnije u strijelce se upisao i Frimpong.

Jarčevi su bili bez ikakve šanse na ovom susretu, a tačku je stavio Viktor Bonifas u 67. minutu za konačnih 3:0.

Nigerijcu je ovo bio sedmi gol u isto toliko mečeva u dresu Leverkuzena. Bolji golgeterski start u istoriji Apotekara imao je samo Patrik Helms, koji je u prvih šest mečeva pogodio sedam puta.

Afrički napadači su tako nastavili da vladaju njemačkim fudbalom, pošto je juče Serhiu Girasi postao prvi fudbaler kome je pošlo za nogom da 13 golova u prvih sedam kola Bundeslige.

Gvinejac rođen u Francuskoj je takođe prvi fudbaler Štutgarta od 2010. godine i Kakaua koji je uspio da upiše klasički het-trik u najjačem fudbalskom takmičenju u Njemačkoj.