BUNDESLIGA / 4. KOLO

Leverkuzen ne može bez drame

Fudbaleri Bajer Leverkuzena savladali su Volfsburg u četvrtom kolu njemačke Bundeslige 4:3. Kako to obično i biva, Farmaceuti ne mogu bez drame, pa su i na ovom meču došli do pobjede nakon preokreta i to golom u dubokoj nadoknadi.

Volfsburg je uz dosta sreće stigao do prednosti već u petom minutu, kad je lopta pogodila defanzivca domaćih Nordija Mukijelea i završila u mreži.

Nije prošlo mnogo kada je tim Ćabija Alonsa izjednačio. Granit Džaka je dodao loptu Florijanu Vircu a ovaj sa 16 metara iz prve pogodio za 1:1.

Jonatan Ta je nakon kornera uspio da pogodi mrežu glavom za prednost domaćina, ali je onda uslijedio nevjerovatan finiš prvog dijela.

Prvo je Sebastijan Bornau pogodio u 37. minutu, a potom Matijas Svanberg u nadoknadi i gosti su na odmor otišli sa prednošću 3:2.

U nastavku je Leverkuzen preuzeo inicijativu, a Pjero Inkapije je u 48. minutu izjednačio na 3:3, da bi konačan rezultat i pravu dramu, izrežirao Viktor Bonifejs u 93. minutu nadoknade.