Lider Bundeslige još ne zna za poraz

Virc pogodio za remi u Štutgartu. Foto: Harry Langer / DeFodi Images / Pixsell

Težak poraz Bajerna od Ajntrahta (5:1) nije uspio da iskoristi lider Bajer Leverkuzen, koji je remizirao sa trećeplasiranim Štutgartom 1:1 u derbiju 14. kola Bundeslige.

Domaćin je poveo u idealnom trenutku. Igrao se 40. minut kada je Karabue Vagnoman s desne strane pronašao usamljenog Krisa Fjuriha, a on sproveo loptu u mrežu za veliko vođstvo.

U tom trenutku sjajni Štutgart preskočio je Bajern na drugom mjestu i kao takav otišao na odmor. Međutim, odmah po početku drugog poluvremena gosti su uzvratili. Viktor Bonifas izdržao je duel po lijevoj strani i prebacio loptu na drugu stranu, gdje je trenutno najcjenjeniji njemački igrač Florijan Virc pogodio za, ispostaviće se, konačni remi.

Lider je zaustavio najboljeg strijelca domaćih Serua Girasija, koji je ostao na 16 postignutih golova do sada, a već se nalazi na meti brojnih evropskih klubova, među kojima je posebno zagrizao Milan.

Štutgart je prekinuo niz od pet uzastopnih pobjeda u Bundesligi, dok je Leverkuzen ostao jedina ekipa bez poraza, ne samo u njemačkom prvenstvu, već i u Evropi, zajedno sa gorostasnim PSV Ajndhovenom (svih 15 pobjeda u holandskoj Erediviziji).

Poletni tim Ćabija Alonsa, koji je u seriji od 22 utakmice bez kapitulacije u svim takmičenjima, sada ima četiri boda više od drugog Bajerna, ali Bavarci imaju utakmicu manje i provizorno pobjedom stižu na svega bod zaostatka. Takođe, Štutgart je na -5 od Bajera te na bod od Bajerna, uz meč više.

Podsjetimo, Leverkuzen nikada u svojih 119 godina nije bio šampion Njemačke, dok je pet puta završavao kao drugi, a znao je kroz istoriju da izgubi već viđenu titulu. Alonso pokušava da ispiše istoriju, ali ga čeka Sizifov posao kroz iscrpljujuću borbz sa Bajernom, koji je vladar posljednjih 11 godina.