Lider iskoristio poklone “fenjeraša”, Nikač pogurao Arsenal u Baru

Trenutak odluke u Baru (foto: FSCG)

Duel lidera Petrovca i “fenjeraša” Rudara u četvrtom kolu crnogorskog fudbalskog šampionata, očekivano je pripao bolje plasiranom timu. Pod Malim brdom su “nebeskoplavi” slavili 2:0 (0:0).

Napadač domaćih Slobodan Babić je u prvom poluvremenu imao dvije izgledne šanse. U 18. minutu je šutirao glavom, golman Pljevljaka Stojan Vukčević odbranio, dok je četiri minuta kasnije pokušao “makazicama”, ali je Podgoričanin na golu kluba sa stadiona pod Golubinjom još jednom bio siguran.

Ipak, činilo se u 64. minutu da će Rudar stići do prvog gola u sezoni. Arihiro Sentoku je “lansirao” Lazara Kneževića u kontru, golman Marko Kordić oborio napadača gostiju u kaznenom prostoru, a sudija Dejan Marković pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Sentoku, šutirao je popularni Hiro u lijevu stranu gola Kordića, koji je pročitao njegovu namjeru.

Kazna za nerealizovani jedanaeterac stigla je samo četiri minuta kasnije, kada se rezervista domaćih Bašić ubacio iza leđa defanzivaca Pljevljaka i jedan centaršut sa lijeve strane pretvorio u gol.

Petrovčani su potvrdili trijumf u 88. mintu, kada je nakon nesporazuma sa svojim štoperom Vukčević “napucao” Nikolu Zvrka u glavu, nakon čega se lopta otkotrljala iza gol linije.

U drugom meču večerašnjeg programa Arsenal je upisao minimalan trijumf na gostovanju u Baru – 0:1 (0:0).

Trenutak odluke dogodio se u samom finišu meča, tačnije u 89. minutu, kada je Hulijan Montenegro majstorski prebacio loptu sa ivice šesnaesterca pred gol, a iskusni Darko Nikač odlično reagovao i riješio pitanje pobjednika.

Nikač riješio pitanje pobjednika (foto: FSCG)