Liga Evrope: Krah Jovetićevog Olimpijakosa u Njemačkoj

Težak poraz doživjeli su fudbaleri Olimpijakosa na gostovanju Frajburgu – 5:0 u okviru petog kola grupne faze Lige Evrope.

Crnogorski fudbaler, Stevan Jovetić, nije bio ni u protokolu grčkog kluba. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu koje su Njemci furiozno riješili u svoju korist.

Austrijski reprezentativac, Mihael Gregorič upisao je het-trik u rasponu od trećeg od 36. minuta. Do poluvremena bilo je 4:0, a strijelac četvrtog pogotka za bundesligaša bio je Kilijan Sildilija.

Konačnih 5:0 na stadionu Evropa-park postavio je Ritsu Doan u 77. minutu. Frajburg je ovom pobjedom obezbijedio plasman u nokaut fazu Lige Evrope, dok Olimpijakosu ostaje borba sa TSC-om za treće mjesto koje vodi u Ligu konferencija.