LIGA ŠAMPIONA: Kuč i Balkani zaduženi za najveće iznenađenje

Večeras su i zvanično počele kvalifikacije za Ligu šampiona. Program je od 17 časova otvorio susret jermenskog Urartua i Zrinjskog u kojem je prvak Bosne i Hercegovine slavio sa 1:0 golom Senića u 89. minutu.

Crnogorski fudbaler, Periša Pešukić dobio je priliku u samom finišu meča i tako upisao službeni debi za Urartu.

Ozbiljno je gorilo pod nogama Marku Jankoviću i Marku Vešoviću na Gibraltaru. Linkoln je poveo protiv njihovog Karabaga, ali je azerbejdžanski klub golom u četvrtom minutu nadoknade došao do potpunog preokreta (2:1).

Vešović je odigrao cijeli meč, dok je Janković teren napustio u 87. minutu.

Duel koji je posebno zanimljiv navijačima Budućnosti između Žalgirisa i Struge završen je rezultatom 0:0. Crnogorski fudbaler iz redova Žagirisa, Marko Miličković, odigrao je posljednjih 12 minuta.

U poraz Hamruna od Makabi Haife (4:0) crnogorski napadač, Uroš Đuranović odigrao je cijeli meč. Meč je bio i prekinut zbog divljanja navijača.

Za najveće iznenađenje pobrinuli su se fudbaleri kosovskog Balkanija koji su savladali Ludogorec (2:0). Edvin Kuč igrao je do 77. minuta, dok je Damir Ljuljanović utakmicu odgledao sa klupe.