LIGA ŠAMPIONA: U Evropi više nema lakih utakmica, zna to Slovan

Trenutak kada Vladimir Vajs trese mrežu Svifta, FOTO: Twitter

Tvrde, teške i neizvjesne, takve su bile utakmice druge noći 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Odigrano je pet utakmica i samo je Haken uspio da stvori dobar kapital pred revanš. Šveđani su pred svojim navijačima tukli ekipu TNS-a iz Velsa rezultatom 3:1.

Ostali susreti, samo su dokaz koliko se fudbal izjednačio, odnosno da na “Starom kontinetu” bukvalno više ne postoje unaprijed dobijene utakmice.

Osjetio je to Slovan, i to ne prvi put, sjetite se da je Sutjeska u sezoni 2019/20, takođe u kvalifikacijama za Ligu šampiona senzacionalno uspjela da eliminiše ekipu iz Slovačke. Sada, poznati tim iz Bratislave igrao je samo 1:1 pred svojim navijačima protiv Svifta, riječ je o predstavniku iz Luksemburga, klubu koji se nalazi na jugu zemlje, tačnije u Esperanžu. Gosti su u 22. minutu pogotkom Holca sa bijele tačke stigli do prednosti, ali samo 180 sekundi kasnije najbolji i najiskusniji igrač domaćina, Vladimir Vajs, vratio je egal. Očekivalo se da će Slovan u nastavku slomiti otpor Luksemburžana, ali ne, gosti su izdržali i imaćemo zanimljiv revanš!

Sudar nekadašnjih svojetskih komšija, kazahstanske Astane i gruzijskog Dinama iz Tbilisija završen je takođe bez pobjednika – 1:1.

HJK Helsinki, koji je pretprošle sezone razbio Budućnost sa ukupnih 7:1, sada je u Finskoj pobijedio Larne iz Sjeverne Irske, ali samo 1:0 – gol je dao Bojan Radulović, 23-godišnji fudbaler crnogorskog porijekla.

Rumunski prvak, Farul, kojeg sa klupe predvodi legendarni Georgi Hadži, savladao je sa minimalnih 1:0 tim moldavskog Šerifa.