SUTJESKA SE VRATILA NA PRAVI PUT

Lijep fudbal i golovi pod Trebjesom

Sutjeska se vratila na pobjednički kolosijek i u šampionsku trku nakon poraza od Arsenala u prošlom kolu naiconalnog šampionata. Nikšićani su kraj Bistrice pobijedili Jedinstvo sa 3:1.

Tri lijepa gola viđena su ovog nedjeljnog popodneva u gradu pod Trebjesom.

Poveli su domaći u 12. minutu, nakon velike greške golmana Bjelopoljaca Sergeja Joksimovića. Čuvar mreže gostiju je dugo oklijevao i na kraju ispucao loptu samo do protivničkih fudbalera, što je Vasko Kalezić iskoristio da poentira.

Isti igrač je u 32. minutu centrirao, Veljko Batrović polumakazicama pogodio prečku, lopta se odbila do Vuka Strikovića, koji je po zemlji poslao u dalji ugao i tako udvostručio prednost Sutjeske.

Uzbudljivo je bilo na startu drugog poluvremena. Fudbaler Jedinstva Dušan Ristić je u 47. minutu sa 20 metara pogodio dalji ugao za 2:1.

Par minuta kasnije Ubiratan da Souza je raketom sa distance uzdrmao prečku.

Ipak, nade Bjelopoljaca da mogu do preokreta ugasio je Srđan Krstović u 76. minutu. Vezista Sutjeske je ušao u kazneni prostor sa desne strane i pogodio malu mrežu za konačnih 3:1.

Rudar – Petrovac 1:0 (1:0)