PREMIJER LIGA / 30. KOLO

Liverpul preuzeo vrh

Liverpul će makar do završetka derbija 30. kola Premijer lige između Mančester sitija i Arsenala boraviti na vrhu tabele. Redsi su na Enfildu savladali Brajton sa 2:1 (1:1) i trenutno imaju tri boda više od Tobdžija i četiri od Građana.

Nije sve išlo glatko za ekipu Jirgena Klopa. Gosti su poveli već u 2. minutu, kada je Deni Velbek kontranapad krunisao preciznim udarcem sa 15 metara u rašlje.

Bivši napadač Mančester junajteda i Arsenala je pogodio poslije tačno 87 sekundi što je najbrži gol koji je Liverpul primio na Enfildu još od oktobra 2019. godine, kada je Hari Kejn doveo Totenhem u vođstvo nakon 47 sekundi.

Domaći su srećno došli do izjednačenja u 27. minutu, kada je defanzivac Galebova, Joel Feltman u želji da otkloni opasnost poslao loptu pred svoj gol, gdje je Lus Dijaz prikucao u mrežu.

Potpuni preokret Liverpulu donio je Mohamed Salah u 65. minutu. Bivši fudbaler Brajtona, Aleksis Mekalister proigrao je Egipćanina u šesnaestercu, a ovaj rutinski pogodio za konačnih 2:1.

Bio je to 15 gol protiv Brajtona u kojem je učestvovao Salah (devet golova i šest asistencija), po čemu su Galebovi njegov omiljeni protivnik. Jedini fudbaler Liverpula sa više golova i asistencija protiv neke ekipe iz Premijer lige je Stiven Džerard. Legendarni kapiten Crvenih je u duelima sa Njukaslom upisao po osam golova i asistencija.

Redsi su inače sedmu put ove sezone slavili u meču u kojem su jurili zaostatak što im je rekordan broj tako dobijenih utakmica u jednoj sezoni.

Njukasl – Vest Hem 4:3 (1:2)