PREMIJER LIGA 27. KOLO

Iz ponora do bodova

Fudbaleri Notingem Foresta vole da igraju protiv velikana, a vrlo često znaju da “otkinu” bod ili tri favorizovanim rivalima. U 27. kolu engleske Premijer lige Šumari su uspjeli da čuvaju prednost i igraju dopadljiv fudbal sve do posljednjeg minuta meča kada je domaćina zaledio Darvin Nunjez za veliki trijumf (1:0).

Anemično je djelovalo Liverpul tokom cijelog meča, a najviše o tome govori podatak da su Redsi za više od 90 minuta igre uputili svega četiri udarca u okvir gola.

Nije Liverpul igrao ni približno kako umiju, već su u par navrata domaći prijetili, a izdvojila se šansa Entonija Elange iz 66. minuta kada je dočekao centaršut u šesnaestercu i šutirao ka golu ali je lopta završila preko prečke.

Činilo se da je posljednju šansu da nešto promijeni imao Njunjez u petom minutu nadoknade vremena, međutim, Urugvajac je dobio još jednu šansu koju je ovoga puta iskoristio.

Na semaforu je tekao 99. minut kada je nakon centaršuta Aleksisa Mekalistera Portugalac bio precizan i smjestio loptu u mrežu za kao planina velika tri boda.

Redsi su prvi na tabeli sa 63 boda, četiri više od Sitija, uz meč više, dok je Notingem 17. sa 24 poena i predstoji im borba za opstanak.

Fudbaleri Totenhema su savladali Kristal Palas posle preokreta (3:1), u londonskom derbiju. Domaćin je poveo u 59. minutu golom Ebereči Ezea koji je fantastično izveo slobodan udarac sa 18 metara.

Trajalo je vođstvo Palasa sve do posljednjih 12. minuta kada Pevci prebacili u turbo. Prvo je pogodio Timo Verner u 78, potom Kristijan Romero u 80, da bi tačku na ovaj susret stavio Hjungmin Son u 88. minutu.