Liverpul se kockao pa trijumfovao u dramatičnoj završnici

Jedan od najboljih mečeva sezone u Premijer ligi gledali smo danas između Liverpula i Totenhema na Enfildu.

Početak iz snova za domaće, za samo 15 minuta igre u prvom poluvremenu uspjeli su da postignu tri pogotka u režiji, prvo Kurtisa Džonsa, zatim se Luis Diaz upisao u strijelce, a ogromnih tri gola zalihe donio je Mohamed Salah.

Hari Kejn je sa svojim 25. golom u sezoni smanjio na 3:1 ali ništa nije slutilo na dramatičnu završnicu koja je dočekala igrače Liveprula

Krenuo je Liveprul u opuštenom ritmu u drugom poluvremenu, sve dok Heun Min Son nije postigao gol za 3:2. Unervozila se poslednja linija crvenih i djelovala nervozno, što je došlo na naplatu u nadoknadi vremena kada je Rišarlison spakovao izjednačujući pogodak iza leđa Alisaona.

Ipak Premijer liga još jednom je pokazala zašto je najbolja na svijetu i da joj se taj epitet nikada ne može oduzeti bez obzira u kakvom se stanju nalazila. Povoljan rezultat “pevci” su imali minut i trideset sekundi, a njihove nade da i dalje mogu da se utrkuju za četvrto mjesto je raspršena onog trenutka kada je nakon katastrofalne reakcije Lukasa Moure, odlično reagovao Diogo Žota koji postiže gol za konačnih 4:3 za delirijum na tribinama.

Ovim trijumfom Liverpul je vezao šest mečeva bez poraza i upisao četiri pobjede i ostavio sebi nade da u poslednjih pet mečeva može da izbori mjesto u najelitinijem evropskom klupsom takmičenju.