Liverpul se ne predaje, Lester isplivao iz opasne zone

Liverpul i Lester odbranili su domaći teren, dok su Kristal Palas i Everton, odnosno Brentford i Aston Vila podijelili bodove u mečevima 32. kola Premijer lige igranim od 16 sati.

“Redsi” su nakon demoliranja Lidsa (6:1) u prošlom kolu, mnogo teže stigli do tri boda protiv Notingem foresta (3:2) i sada su ponovo u kombinacijama za Evropu.

Ekipa Jirgena Klopa je načela “šumare” tek u drugom minutu nastavka, kada je Aleksander-Arnold sjajno izveo korner, loptu je Fabinjo prebacio do Žote, a Portugalac je lako glavom ubacio u protivničku mrežu.

Radost domaćih trajala je samo četiri minuta. Momak ponikao na Enfildu, Niko Vilijams je ispratio odlično dodavanje Gibs-Vajta, šutirao je snažno sa 20 metara, lopta je na putu do mreže zakačila Robertsona i prevarila Alisona.

Nije to poremetilo “crevene”, koji je ponovo poveli u 55. minutu, kad je drugi put na ovom meču strijelac bio Žota, ovoga puta na dodavanje Robertsona.

Ali, nisu se predavali ni gosti. U 67. minutu Notingem je drugi put na meču izjednačio, poslije očajne reakcije Konatea,volej je na 12 metara od gola zahvatio Gibs-Vajt, Alison je bio nemoćan.

I još jednom je Liverpul imao snage da uzvrati udarac. U 70. minutu se odlično ubacio Aleksander-Arnold, a Salah po treći put doveo Liverpul u prednost.

Aston Vila se takođe bori za plasman u Evropu, a na gostovanju jednom od najprijatnijih iznenađenja ove sezone, Brentfordu, osvojili su važan bod (1:1).

Šade je mogao domaće da dovede u vođstvo, umakao je odbrani kluba iz Birmingema u 55. minutu, zaobišao je i golmana Olsena (zamijenio na startu drugog poluvremena Emilijana Martineza), a potom promašio prazan gol sa sedam metara.

Ipak, na njegovu sreću, 12 minuta kasnije, poslije sjajnog centaršuta sa desne strane Mbuemba, Ajvan Toni je zakucao loptu u mrežu rivala. Ipak, u 88. minutu Vila je došla do izjednačenja. Poslije loše reakcije odbrane Brentforda, Daglas Luiz je lako pogodio sa šest metara.

Everton je bio bolji rival, ali na kraju nije bilo golova u duelu “karamela” i Kristal Palasa u Londonu.

Lester je napokon iznad crte. Nekadašnji šampion je protiv Vulverhemptona osvojio zlata vrijedne bodove (2:1).

Nije bilo lako “lisicama”. Gosti su poveli preko Kunje u 13. minutu, ali je u 36. jedanaesterac realizovao Ihenaćo. Penal je iznudio i u tom momentu se povrijedio Vardi, koji je nekako izdržao do poluvremena.

U nastavku se vodila se velika borba, a Lester je uspio da dođe do trijumfa. Kristiansen je odlično uposlio Kastanja, koji je donio erupciju oduševljenja domaćim navijačima.