1.CFL / 9. KOLO

Ljepotica Koraća i slalom Bogdanovića skinuli prokletstvo

Het-trik Koraća Foto: FSCG

Fudbaleri Jedinstva savladali su Sutjesku 2:0 u devetom kolu Prve crnogorske fudbalske lige. Ovo je tek drugi trijumf Bjelopoljaca nad Nikšićanima, a prvi u istoriji na domaćem terenu.

Nakon lošeg starta sezone Sutjeska je vezala dvije pobjede, pa nije falilo motiva da nastave u istom ritmu i upišu treću.

Gosti iz Nikšića su često pokušavali da ugroze gol domaćina sa lijeve strane, a istakla se prilika Vaska Kalezića kada je njegova lopta prošla tik uz lijevu stativu.

Ipak, što se tiče prvog poluvremena najbolju priliku da dovede svoj tim u vođstvo imao je golgeter Jedinstva Žarko Korać koji je nakon centaršuta dobro šutirao glavom, ali je lopta zatresla prečku pa je na semaforu ostala nula.

Nakon promjene strana domaći su imali inicijativu, ali nije bilo ozbiljnije opasnosti po gol Sutjeske. To se promijenilo u 57. minutu kada je defanzivac gostiju Nikola Janjić oborio Mirzu Idrizovića na ivici šesnaesterca i skrivio slobodan udarac.

Tada je na scenu stupio Korać, koji je iznenadio Vladana Giljena, prelijepio šutirao u dalji ugao i postigao, vrlo vjerovatno, pogodak kola.

Na krilima navijača Jedinstvo je nastavilo da napada, a dilemu oko pobjednika u 79. minutu riješio je Petar Bogdanović.

Krenuo je mlađani napadač u slalom sa svoje polovine, prošao kao brzi voz pored gostujućih igrača, došao do 16 metara i preciznim udarcem završio fantastičan solo prodor.

Domaći su do kraja meča relativno lako sačuvali prednost, i potpuno zasluženo osvojili tri boda.

U Petrovcu je odigran primorski duel između Otranta i Bokelja koji je završen pobjedom gostiju 2:1.

Kotorani su prvi došli do prednosti u 25. minutu kada je nakon gužve u šesnaestercu Otranta najsnalažljiviji bio Bogdan Rašo i pogodio za 0:1.

Držali su gosti prednost, djelovalo je da će mirno privesti utakmicu kraju, ali nije takvog mišljenja bio Balša Mrvaljević.

Izveo je slobodnjak krilni fudbaler Otranta, lopta je zakačila živi zid i prevarila golmana Bokelja Stefana Spasojevića i završila u mreži.

Htjeli su i jedni i drugi do kraja meča da dođu do tri boda, a na kraju je “srećnija” bila ekipa Bokelja jer je konačnih 2:1 sa bijele tačke, u nadoknadi vremena postavio Dejan Pepić.