Ljepotice Batrovića i Almeide jače od tradicije

Almeida presudio (foto: FSCG)

Fudbaleri Budućnosti su zahvaljujući prelijepim pogocima rezervista Velja Batrovića i Stefana Almeide došli do preokreta 2:1 (0:1) i srušili lošu tradiciju u mečevima sa Petrovcem. Plavi su u derbiju 9. kola Prve crnogorske lige pod Goricom savladali ekipu sa stadiona pod Malim brdom prvi put nakon četiri međusobna duela.

Aktuelni šampioni su produžili niz na devet mečeva bez poraza u domaćim takmičenjima.

Gosti su poveli već u 3. minutu, kada je Adnan Bašić rutinski reagovao nakon centaršuta.

Do odlaska na pauzu ekipa Mladena Milinkovića je zaprijetila samo preko Petra Grbića. Kapiten je jurnuo sam sa centra terena, šutirao dobro, ali zamalo neprecizno.

Petrovčani su mogli da dupliraju prednost iz kontranapada, ali je akrobatskim potezom opasnost otklonio Damjan Dakić.

Rezevista Veljko Batrović je preciznim udarcem po zemlji sa 18 metara u donji desni ugao poravnao rezultat u 80. minutu, dok je potpuni preokret i sva tri boda lideru donio Stefano Almeida prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.