Lješkopolje kao opomena pred Ohrid: Struga je čvrsta ekipa, timska igra presudna

Bolna avantura na Islandu, turbulencije unutar kluba, poraz od Mladosti DG na otvaranju nove sezone 1. CFL. Sve je to iza fudbalera Budućnosti koji sjutra kreću u novu plovidbu. U prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije Plavi gostuju šampionu Sjeverne Makedonije – Strugi (17h).

Meč će biti odigran u Ohridu, a na klupi crnogorskog prvaka neće biti novi-stari trener Mladen Milinković (rok za registraciju istekao nakon njegovog predstavljanja). Međutim, bez obzira na sve vjeruju u redovima našeg najtrofejnijeg kluba u pozitivan rezultat pred revanš pod Goricom.

Veoma bitan meč u Evropi i lijepa prilika da krenemo nekim pozitivnim putem. Došao je novi trener, imamo svoje šanse, iako se radi o čvrstoj i stabilnoj ekipi. Uz pravu timsku igru možemo do povoljnog rezultata pred revanš“, rekao je jedan od igrača koji su plavu opremu zadužili tokom ljeta, Miloš Brnović.

Otvaranje nove sezone u domaćem šampionatu nije bilo dobro, iako je Budućnost povela 1:0. Upravo je taj meč pokazao da koncentracija i fokus moraju biti na nivou svih 90 minuta.

Nije nam lijepo pao taj poraz, svi smo očekivali pobjedu. Mislim da smo u prvih 45 minuta bili dobri. Dobra lekcija i opomena pred naredne mečeve“, nema dilemu vezista Budućnosti.

Jedan od najiskusnijih u redovima Podgoričana je Luka Mirković. Upravo prisustvo onih starijih u ovakvim mečevima može da bude od velike pomoći.

Trudimo se u svakom trenutku da podržimo mlađe i ulijemo im samopouzdanje našim dobrim igrama. Neuspjeh na Islandu i prva utakmica u prvenstvu su iza nas. Očekujemo pozitivan rezultat, iako se ništa neće riješiti u prvom meču. Moramo biti koncentrisani svih 90 minuta“, nema dilemu Mirković.

Struga je u kvalifikacijama za Ligu šampiona tijesno ispala od litvanskog Žalgirisa. Mnogo su Makedonci pokazali u tom dvomeču, a stručni štab Budućnosti do detalja je analizirao sjutrašnjeg rivala.

Gledali smo obje te utakmice. Znamo o kakvom rivalu se radi, čvrsta su ekipa, mogu da igraju u dvije formacije, da rotiraju. Krasi ih uigranost, neće biti lako. Kao što sam rekao, koncentracija, požrtvovanost i želja tokom svih 90 minuta. Samo tako možemo izvući dobar rezultat i nadati se prolasku dalje“, poentirao je Luka Mirković.