LOB SPORT saznaje: Dečić na korak od igrača zagrebačkog Dinama

Stefan Milić. Foto: Sanjin Strukić/Pixsell

Dečić polako slaže kockice za sljedeću sezonu. Prema izvorima Lob Sporta pred vratima je novo, veliko pojačanje za ponos Malesije.

Stefan Milić trebao bi i zvanično da postane član Dečića, s kojim je već neko vrijeme trenirao tokom priprema za predstojeću sezonu CFL-a.

Milić je 23-godišnji centralni bek, koji je bio kapiten Budućnosti i s njom osvojio Kup 2019. i potom titulu šampiona 2020. godine.

Stefan Milić u dresu Budućnosti. Foto: FSCG

Potom je u transferu vrijednom 500.000 eura postao igrač zagrebačkog Dinama te osvojio titulu šampiona Hrvatske, iako nije imao značajniju minutažu u klubu sa Maksimira – tri utakmice, jedan gol.

Kao pozamljen igrač nastupao je za Varaždin u Prvoj hrvatskoj ligi. Nakon toga, po istom principu, nosio je dres slovenačkog Brava, gdje je igrao značajan broj utakmica te postigao jedan gol (nakon kornera u 78. minutu) i to u gostujućoj pobjedi (1:2) nad velikanom Mariborom.

Posljednju polusezonu, takođe kao pozajmljen fudbaler hrvatskog prvaka, proveo je u redovima bugarskog PFC Septemvrija iz Sofije. Nije se naigrao crnogorski defanzivac, a klub je na kraju ispao u Drugu ligu.

Podsjetimo, Milić je prošao sve mlađe selekcije Crne Gore, odigravši ukupno 23 utakmice, a nerijetko je nosio i kapitensku traku.

Stefan Milić i Dani Olmo u duelu. Foto: Nordphoto/Alterphoto/Acero/Pixsell

Istovremeno je Dečić pregovarao i sa cetinjskim štoperom Ilijom Martinovićem, koji je prošle sezone igrao na pozajmici iz ukrajinskog Černomoreca. Međutim, dvije strane nisu uspjele da usaglase finansijske detalje saradnje.

Martinović je igrao za Lovćen, Cetinje, slovenačke klubove Aluminij i Maribor, pomenuti Černomorec i Dečić te uzbekistanski Pahtakor i Sarajevo. Bio je član mlade selekcije Crne Gore, dok je u A reprezentaciji bio pozivan tri puta do sada.

Ilija Martinović tokom prvog mandata u Dečiću. Foto: FSCG

Treneru Juraju Jarabeku nasušno je potreban defanzivac u srcu odbrane i sve su prilike da je izbor pao upravo na Milića, koji bi trebao da raskine ugovor sa Dinamom i potom kao slobodan igrač bude promovisan u pojačanje crnogorskog prvoligaša.