DRUGA LIGA/23. KOLO

Lovćen dva puta vodio u Donjoj Gorici

Na premijeri 23. kola Druge crnogorske lige, fudbaleri Podgorice i Lovćena su podijelili bodove na DG areni – 2:2 (1:1).

Gledajući formu timova drugo se možda nije moglo ni očekivati, pošto su Lješkopoljci ostvarili samo jednu pobjedu u poslednih pet mečeva, a Cetinjani takođe, ali iz poslednjih sedam utakmica.

Pored svega, uloga velikog favorita je pripadala domaćima, s obzirom da se nalaze u zoni baraža za plasman u elitu, ali i da su u prva dva duela sa najstarijim crnogorskim klubom bili ubjedljivi, slavili sa 6:0 i 4:1.

Tim iz prijestonice je danas pokazao sasvim drugo lice.

Cetinjani su poveli već u 7. minutu. Iskusni Benamin Kacić je izveo korner, Matija Pejović bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu.

Za samo devet minuta od povratka fudbalera na teren viđena su tri gola.

Prvo je rezultat poravnao Balša Mrvaljević 49. minutu majstorskim pogotkom. Vezista Žute podmornice je iskosa sa lijeve strane, desnom nogom plasirao loptu uz suprotnu stativu.

Međutim, samo minut kasnije Vuko Vicković je otvorio stopalo na lijevoj strani šesnaesterca i ponovo doveo goste u vođstvo.

Konačan rezultat postavio je Bojan Kopitović u 54. minutu, rutinskom konkretizacijom dobre akcije Podgorice.

Podgorica – Lovćen 2:2 (0:1)