LS U BEOGRADU Snovi raspršeni za četiri minuta u ledenom Beogradu

Vjerovali su svi. I igrači i selektor i navijači koji su u velikom broju doputovali u hladni Beograd. Međutim, fudbaleri Crne Gore nisu uspjeli. Borili su se, uspjeli da postignu gol za izjednačenje, ali sve dobro što su gradili srušeno je za svega četiri minuta. I ponovo je, baš kao i u Podgorici presudio – individualni kvalitet Srbije. U prvom meču je to bio Dušan Vlahović, a večeras Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović. Hrabri sokoli su večeras izgubili na stadionu Rajko Mitić – 3:1. Crna Gora do kraja kvalifikacija ima još dvije utakmice, a da bi se došlo do plasmana na Evropsko prvenstvo potrebno je da se dogodi ogromno čudo. Da crnogorska selekcija slavi protiv Litvanije i Mađarske, a da Srbija izgubi od Bugarske na svom terenu.

Sami početak bio je oprezan sa obje strane, nisu htjeli ni jedni ni drugi odmah da krenu, a vođstvo Srbije stiglo je u devetom minutu. Pogriješio je Stefan Savić prilikom ispucavanja, otvorio je prostor za Aleksandra Mitrovića, nije ga dobro zatvorio, a napadač Al Hilal majstorski pogodio desnom spoljnom.

Bio je to pogodak koji je unio nervozu u redovima naše selekcije, ali ona nije puno trajala. Kada su se opustili Stevan Jovetić i drugovi zaigrali su znatno organizovanije, držali loptu u svojim nogama i čekali priliku. Pokušavali su da pronađu prostor, a pronašli su ga u 36. minutu. Kontrom iz snova.

Edvin Kuč je sjajno prekinuo na našoj polovini, dodao loptu do Marka Jankovića koji je odmah ubacio loptu u prostor za Adama Marušića. Bek Lacija je sjajno pronašao Jovetića na drugoj strani. Namjestio se naš kapiten na lijevu nogu i pocijepao mrežu domaće selekcije.

Bio je to gol koji je dao nadu pred drugo poluvrijeme. Vjerovali su svi u našoj selekciji, navijači na tribinama, ali početak drugog dijela nije bio pravi. Previše se Crna Gora povukla, Srbija je dominirala i nije ostavljala prostor Sokolima da ugroze gol Vanje Marinković Savića. Nije selektor Miodrag Radulović mijenjao, vrijeme je prolazilo, a Srbija sve opasnija. Prevelika potrošnja zbog konstantne defanzive trošila je snagu naše selekcije, bilo je sve više grešaka i bilo je jasno da Crna Gora teško tako može da izdrži do kraja.

I onda dva završna udarca u četiri minuta. Prvo je Mitrović svojim drugim golom rutinski sproveo loptu u mrežu na asistenciju Dušana Tadića, a četiri minuta kasnije preciznim udarcem desnom nogom sa ivice šesnaesterca tačku na i stavio je srpski kapiten.

Upravo u trenucima kada je zvijezda Fenerbahčea postizao gol na tribinama neredi. Jednu od zastava naših navijača ukrao je “redar”, uslijedilo je komešanje, guranje, gađanje stolicama, ali je veći incident spriječen.

Do kraja nije bilo nikakve dileme. Crna Gora je potpuno potonula, snage za bilo šta nije bilo. Najveća utakmica u posljednjoj deceniji odlučena je u svega četiri minuta.