LUDILO LIGE EVROPE

Vešović i Janković nakon 120 minuta prošli dalje

Teško da će moći uzbudljivije od ovoga. Atomski, bez predaje, do posljednje sekunde. Tako su fudbal igrali fudbaleri Karabaga i Brage, odnosno Frajburga i Lensa.

Zajedničko za obije utakmice jeste što su se igrali produžeci i oba meča riješena su u istima. Pobjedu je u Njemačkoj odnio domaćin 3:2, dok se u Azerbejdžanu erupcija desila u 121. minutu za prolaz Karabaga uprkos porazu (Prvi meč Karabag je pobijedio 4:2)

Tim reprezentativaca Crne Gore Marka Jankovića i Marka Vešovića nakon zalihe iz prvog meča sigurno nije očekivao ovakav rasplet kod kuće.

Karabag je bio bolji rival, dobro stajao na terenu, pogotovo u prvom poluvremenu. Vešović je imao priliku da zatrese mrežu nakon duplog pasa, šutirao je crnogorac iskosa ali je lopta završila van gola.

Tri minuta kasnije iz peterca je čist zicer promašio Žuninjo Vijeira, što je održalo nadu gostujućem timu.

Djelovalo je da će Karabag rutinski do pobjede, sve do posljednjih 20 minuta. Prvo je gol postigao Rodžer Fernandes, a zatim i Alvaro Đalo, pa su nakon regularnog dijela igre morali da uslijede uvijek zanimljivi produžeci, a u njima…

Igrao se 102. minut kada je nakon centaršuta Jankovića na odbijenu loptu naletio Mateuš Silva i zavario loptu u gol gostiju. Djelovalo je da je domaćin ipak bliži pobjedi.

Tako je i bilo sve do finiša, kada je na pet minuta do kraja nakon provjere iz VAR sobe dosuđen jedanaesterac za portugalski tim, a sa bijele tačke je hladnokrvno kao na terminu pogodio Simon Banza.

Članovi stručnih štabova obije ekipe već su pikirali igrače za jedanaesterce, ali na put tome u dubokoj nadoknadi stao je Naruman Akundžade koji je postigao pogodak za suze radosnice gotovo svih, kako na terenu tako i na tribinama.

NJEMCIMA PREDAJA NIJE OPCIJA

Nakon 0:0 u Francuskoj, Lens je kao iz snova otvorio revanš meč protiv Frajburga u gostima. David Pereira da Kosta i Elie Vahi pogađali su u 28. odnosno u 45. minutu za Lens i djelovalo je da mogu dalje protiv uvijek neugodnih Njemaca.

Nisu se predavali domaći, a najzaslužniji za povratak Frajburga bio je Roland Salai, koji je bio strelac u 67, a onda i u drugom minutu nadoknade regularnog dijela.

Pobjedonosni gol za režirani potpuni preokret u produžetku je postigao Mihael Gregorič. Igrao se 99. minut kada se desio trentak za delirijum na Evropa park stadionu i konačnih 3:2.

Ako nekome do sada nije jasno zašto fudbal “ulazi u krv” onda odvojite nekih četiri sata vremena i odgledajte ova dva meča.

Frajburg – Lens 3:2pp (prvi meč 0:0)