SERIJA A / 31. KOLO

Ludilo u Empoliju za bijeg iz opasne zone

Ludilo u Empoliju, dva gola u nadoknadi vremena i na kraju slavlje domaćeg istoimenog tima protiv Torina od 3:2 za bijeg iz opasne zone u poslednjem meču subotnjeg programa Serije A.

Na stadionu “Karlo Kastelani” prekinute su dvije serije. Empolijeva od četiri vezana poraza i niz Torina od četiri utakmice bez poraza.

Poveli su domaći projektilom Nikola Kambijagija sa 25 metara u šestom minutu.

Bikovi su u prvom poluvremenu bili bolji rival, ali Antonio Sanabrija u dva navrata nije uspio iz povoljnih pozicija da nađe put do mreže.

U 52. minutu je Duvan Zapata dobro šutirao glavom, golman Empolija, Elia Kaprije odbranio. Drugi obračun napadača Granate i domaćeg čuvara mreže je međutim pripao Kolumbijcu. Mergim Vojvoda je izveo korner, Zapata bio najviši u skoku i izjednačio na 1:1.

Novo vođstvo ekipi Davidea Nikole donio je Mateo Kanćeljeri u 74. minutu. Embaje Nijang se odlično zagradio na centru igrališta, proigrao Jusufa Maleha, a Marokanac mladog napadača, koji je sa lijeve strane pogodio dalji ugao.

Činilo se da će Torino iščupati bod kada je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena Raul Belanova zavrnuo sa desnog boka, a Zapata ponovo glavom izjednačio na 2:2.

Kolumbijski Panter je od 2013. godine, kada je došao u Italiju, do danas, postigao 30 golova glavom po čemu je najbolji u seriji A, zajedno sa Leonardom Pavoletijem.

Međutim, tri minuta kasnije Novozelanđanin italijanskih korijena, Liberato Ćaćaće, probio je odbranu ekipe Ivana Jurića na lijevoj strani, stuštio se duž gol-aut linije i odigrao povratnu loptu za Nijanga koji je pogodio za bijeg Empolija iz opasne zone.