SERIJA A / 3. KOLO

Ludnica u Napoliju, igrač Parme branio i kapitulirao u nadoknadi

To šta se sve dešavalo na meču Napolija i Parme može da se podvede pod triler. Napoli je pobijedio 2:1, ali kako, to će se pamtiti.

Parma je povela Ejndža-Žoana Bonija iz jedanaesterca u 19. minutu. Napolitanci su potom krenuli u napade, pokušavali svim silama a onda se dogodila scena rijetko viđena na utakmicama.

Golman Parme Zion Suzuki dobio je drugi žuti karton, morao je u svlačionicu, a problem je bio to što je trener Parme Fabio Pekija izvršio svih pet izmjena, što je značilo da igrač mora na gol! Tu nezahvalnu dužnost preuzeo je Enriko Del Prato.

Defanzivac se dobro držao na golu do sudijske nadoknade, kada je ipak popustio dva puta. Romelu Lukaku je poravnao u 92. minutu i odmah se golom predstavio novim navijačima, da bi Frenk Angisa glavom donio erupciju na stadionu Dijego Armando Maradona.

Tim Antonija Kontea je na nestvaran način slavio, a trener Parme će ubuduće sigurno malo pametnije birati momente kada će mijenjati igrače.

Napolitanci su upisali drugi trijumf i imaju šest bodova, Parma je na četiri.