LA LIGA / 9. KOLO

Magije Valverdea i Vinisijusa

Fudbaleri Real Madrida upisali su novu pobjedu u Primeri. Savladali su Viljareal u 9. kolu. Odmah su se vratili na pobjednički kolosjek, nakon remija protiv Atletiko Madrida u prethodnoj rundi (1:1).

Kraljevski klub je poveo u 14. minutu, strijelac je bio Federiko Valverde. Luka Modrić je izveo korner, pronašao Urugvajca, koji je šutirao iz daljine, lopta je promijenila pravac i završila u golu gostiju.

Nikolas Pepe imao je najbolju šansu za Viljareal, ali je pogodio prečku u 16. minutu. Real je potom pokušavao preko Džuda Belingema i Vinisijusa, ali nisu uspjeli do samog finiša da dupliraju prednost i to pomenuti Brazilac.

Vini je u 73. minutu dobio loptu na 20 metara od protivničkog gola, pomjerio je na desnu nogu i fantastično matirao golmana Viljareala Dijega Kondea. Četvrti je to gol u sezoni za vjerovatnog osvajača Zlatne lopte za 2024. godinu.

Do kraja je uslijedio malo mirniji period igre, pa se rezultat nije mijenjao. Problem za Real mogle bi da budu povrede prvo Vinisijusa, koji je izašao zbog problema sa ramenom, a potom i Danija Karvahala, koji je iznijet na nosilima.

Real je makar za kratko stigao Barselonu na vrhu tabele sa po 21. poenom. Katalonci će u nedjelju na gostovanju Alavesu imati priliku da se ponovo osame na vrhu.

Tim Karla Anćelotija u narednom kolu gostuje Selti.