Majorka se isprsila Barsi – Ćavija brine odbrana

Seriji Barselone od šest trijumfa u svim takmičenjima, odnosno pet u španskoj Primeri, došao je kraj – Katalonci su u 7. kolu nacionalnog prvenstva osvojili bod protiv Majorke u gostima, bilo je 2:2.

Na kraju, Ćavijev tim može i biti zadovoljan remijem, s obzirom da je dva puta bio primoran da stiže prednost raspoloženog domaćina. Prvi gol na meču postigao je Vedat Murići iskoristivši katastrofalnu reakciju Ter Štegena. Reprezentativac Kosova je računajući i prošlu sezonu tek drugi fudbaler koji je zatresao mrežu Barselone, madridskog Reala i Atletika. To je prvi uradio sadašnji napadač Kraljevskog kluba Hoselu u dresu Espanjola.

U 41. minutu uspjeli su gosti da uzvrate bombom Rafinje za koju reprezentativni golman Srbije Rajković nije ima rješenje. Ipak, do odlaska na odmor nova prednost za ekstazu Majorke, poslije pogotka, Murići je upisao asistenciju – lansirao je Pratsa koji trese mrežu.

U nastavku Barselona je dala sve na napad, Ćavi je “gurnuo” supretalentovanog Jamala, a 16-godišnji reprezentivac Španije počeo da pravi probleme rivalu. Nakon njegovog duela sa Kopeteom sudija je pokazao na bijelu tačku, mada je poslije gledanja VAR-a promijenio odluku. Ali, u 75. minutu sve je bilo čisto, Jamal je lansirao Rafinju, Brazilac ubacio loptu u srce peterca domaćina a mladi Fermin Lopez postiže prvi seniorski gol za Barsu.

Ništa strašno za šampiona, nema razloga za alarm panike, ali ono što sigurno brine Ćavija je odbrana, jer je Barselona primila već osam golova na sedam prvenstvenih mečeva, a toliko puta je vadila loptu iz mreže prošle sezone nakon 25 utakmica.