LIGA EVROPE

SPORTING – ATALANTA 1:1 Malerozna Boginja

Osminu finala Lige Evrope večeras su otvorili fudbaleri Sportinga i Atalante koji su remizirali na stadionu Žoze Alvalade u Portugalu 1:1. Atalanta je bila mnogo bolji rival, pogodila čak tri stative, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu, pa je jasno da će meč u Italiji biti i više nego zanimljiv za praćenje.

Zanimljivo je da su ova dva tima igrali jesenas u grupnoj fazi, i u tom dvomeču Atalanta je bila bolja. U Portugalu je slavila 2:1, dok je u Bergamu bio isti rezultat kao i večeras, 1:1.

Lavovi su stigli do vođstva već u 17. minutu pogotkom Paulinja posle odličnog proigravanja Fransiska Trinkaa i djelovalo je da mogu da odbrane domaći teren.

Međutim, taj pogodak kao da je trebao italijanskoj Boginji koja je tada krenula da igra fudbal. Za 60 sekundi Atalanta je pogodila dvije stative, prvo Šveđanin Emil Holm, zatim i Đanluka Skamaka.

Nije uspio Skamaka u 24. da postigne gol, ali jeste 15 minuta kasnije kada je iskoristio ne baš dobru intervenciju domaćeg golmana Franka Israela, primio pas, zalomio protivničkog igrača i izjednačio rezultat na 1:1.

Drugi dio meča Atalanta je jednostavno bila bolja na terenu, treću stativu pogodio je Ademola Lukman, da bi pred kraj meč zbog ofsajd pozicije bio poništen i pogodak El Bilala Turea. Stiče se utisak da je upravo gost iz Bergama iz ovog meča izašao nezadovoljniji zbog silnih propuštenih prilika.

Revanš u Italiji je na programu za osam dana, u četvrtak 14. marta.