ITALIJANSKI KUP

Mandragora upucao Boginju – Viola sanja novo finale

Mandragora slavi gol sa saigračima, Foto: EXPA/ laPresse/ Massimo Paolone/Pixsell

Fiorentina je prošle godine bila na 90 minuta od trofeja u dva takmičenja, a na kraju je ostala praznih šaka. Da li je konačno vrijeme za ljubičasto usijanje?

Firenca večeras slavi Rolanda Mandragoru koji je spektakularnim udarcem u 31. minutu postigao gol za veliku pobjedu Viole nad Atalantom (1:0) u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije. Revanš u Bergamu biće jako uzbudljiv…

Fiorentina je prošle godine u Rimu pred skoro 70 hiljada navijača povela u meču za trofej Kupa protiv Intera, Nikolas Gonzales je bio strijelac, ali je odlični Lautaro Martinez već do poluvremena preokrenuo i trasirao Neroazurima put ka pobjedi.

Dvije nedjelje kasnije Viola je izgubila i finale Lige konferencije u Pragu, takođe bolno 2:1 od Vest Hema pogotkom Džardoa Bouvena u 90. minutu.

S toga, odavno u Firenci sanjaju pehar, posljednji su osvojili davne 2001. godine.