Manje od 20 minuta potrebno Pijevcima da pojedu Karamele

Vest Hem i Mančester junajted su nas uveli u današnji dan Premijer lige odličnom utakmicom. Od 16 časova uživali smo u još četiri sjajna meča, a kulminacija dana dogodiće se na Enfildu gdje od 18.30 sati Liverpul čeka Arsenal.

Zanimljivo je bilo na stadionu Totenhema. Pijevci su sa 2:1 nadigrali Everton. Manje od deset minuta je trebalo momcima Anžea Postekoglua da prvi put slome otpor gostiju. Odličnu akciju i asistenciju Džonsona golom je u devetom minutu krunisao Rišarlison.

Već u 18. minutu bilo je 2:0. Ponovo je Džonson bio veoma važan faktor kod postizanja pogotka Sparsa. Šutirao je oštro Velšanin, Pikford je odbio loptu pravo na nogu Sonu koji pogađa praznu mrežu Karamela.

Cijeli meč je bio u znaku Totenhema, anestezirali su igru gostiju – sve do 82. minuta. Poslije kornera lopta je došla do pomalo zaboravljenog Andrea Gomeša koji je oštro šutirao iskosa i pogodio mrežu Vikarija. Unio je ovaj pogodak paniku i nervozu u igru Pijevaca, ali su do kraja uspjeli nekako da iskontrolišu meč i dođu do treće vezane pobjede.

Svakako najveće iznenađenje priredio je Luton koji je sa 1:0 savladao Njukasl. Jedini pogodak u 25. minutu postigao je Andros Taunsend.

Vest Hem – Mančester junajted 2:0