LIGA ŠAMPIONA

Marakana progutala Norvežane, Zvezda ponovo u najjačem takmičenju

Fudbaleri Crvene zvezde uspjeli su da nadoknade gol minusa iz Norveške, savladaju kod kuće Bodo Glimt 2:0 i plasiraju se Ligu šampiona.

Pritisak na poslednju liniju tima kad god je to bilo moguće urodio je plodom, crveno-beli su upravo na taj način dolazili do prilika protiv večeras blijedih Norvežana.

Zvezda je anulirala prednost Bodo Glimta u 26. minutu kada je sa bijele tačke precizan bio Bruno Duarte. Djelovalo je da će ubrzo moći i do drugog gola, ali čvrsto je norveški tim stajao na terenu.

U nastavku meča Norvežani su zaigrali nešto bolje, ali je kako je vrijeme odmicalo tim Dejana Milojevića ponovo preuzeo inicijativu, a ključni trenutak dogodio se u 58. minutu

Timi Elšnik uputio je oštar centaršut na prvu stativu, a tamo je najviši bio Uroš Spajić koji je smjestio loptu u mrežu za 2:0 i rezultat koji vodu crveno-bijele u Ligu šampiona.

Do kraja meča Bodo je pokušavao na sve načine da probije bedeme postavljene ispred gola Zvezde, ali do isteka 90 minuta u toj namjeri nisu uspjeli pa će morati da se zadovolje Ligom Evrope.

U ostalim mečevima, Dinamo je sa lakoćom savladao Karabag u gostima 2:0 i tako sebi obezbijedio elitu.

Slovan iz Bratislave eliminisao je Mitjiland (3:2), dok je francuski Lil poražen od praške Slavije 2:1, ali je zbog pobjede od 2:0 u prvom duelu izborio Ligu šampiona.