PREMIJER LIGA / 21. KOLO

Martineli pogodio dva puta u dva minuta nadoknade

Fudbaleri Arsenala savladali su Kristal Palas sa 4:0 (2:0) u utakmici 21. kola Premijer lige.

Korneri su bili veliki problem za goste danas na Emirejtsu. U 11. minutu je Deklan Rajs centrirao iz ugla, Gabrijel Magaljaeš glavom doveo Ganerse u vođstvo.

Igrao se 37. minutu kada je Bukajo Saka ubacio loptu iz ugla, ponovo je Gabrijel Magaljaeš bio najbolji u skoku na drugoj stativi, ali je upisan autogol golmanu Palasa, Din Henderson.

Arsenal je rekorder po broju golova nakon kornera ove sezone, postigli su ih devet. Interesantno je da su i najbolji tim po broju pogodaka glavom – 10.

Leandro Trosar iz kontranapada u 59. minutu je povisio na 3:0. Golman David Raja je dodao loptu Gabrijelu Žezusu na desnoj strani, Brazilac prošpartao duž linije, proigrao na suprotnoj strani Belgijanca, ovaj prvo lažnjakom “slomio kičmu” Natanijelu Klajnu i zatim matirao Hendersona.

U nadoknadi vremena je dva gola postigao Gabrijel Martineli, prvo u 94. minutu sa lijeve strane, na asistenciju Edija Enketije, pa 60 sekundi kasnije sa gotovo iste pozicije na asistenciju Žoržinja.