SERIJA A / 29. KOLO

Marušićev Lacio prekinuo crni niz poslije odlaska Sarija

Turbulentan period je iza fudbalera Lacija. Tim za koji nastupa naš reprezentativac, Adam Marušić, vezao je četiri poraza u svim takmičenjima. Bila je to kap koja je prelila čašu pa je Mauricio Sari odlučio da se povuče sa mjesta trenera Nebeskoplavih.

Uz dosta muke večeras su Rimljani prekinuli niz bez pobjede i uspjeli da slave na gostovanju Frozinoneu koji je trenutno 18. na tabeli Serije A – 3:2.

Nije dobro počelo za Lacio. Već u 13. minutu pogodio je Pol Lirola na asistenciju Nadira Zortea i doveo Frozinone u vođstvo. Do poluvremena uspjeli su, još uvijek aktuelni viceprvaci Italije, da se vrate u egal. Strijelac je bio Matija Zakanji, a asistent Mateo Genduzi.

U drugom poluvremenu se sve promijenilo ulaskom Tatija Kasteljanosa. Argentinac je na teren kročio u 56, a već u 57. minutu zatresao mrežu domaćina za potpuni preokret. Već u 62. minutu ponovo je pogodio i čini se trasirao put ka pobjedi Lacija.

Ipak, dramu je unio Valid Šedira efektnim pogotkom u 70. minutu čime je smanjio na 3:2. Više od toga Frozinone ipak nije mogao da uradi.