LIGA ŠAMPIONA

Mastifi najurili Kraljeviće, Bajern bez lijeka za birmingemske Lavove

Fudbaleri Lila priredili su veliko iznenađenje u 2. kolu Lige šampiona tako što su na svom terenu savladali Real Madrid 1:0.

Madriđani su pokazali početkom sezone da nisu u baš sjajnoj formi, a to se vidjelo i večeras u Francuskoj. Lil je jednostavno bio bolji rival od Kraljevića, a najviše problema pravio im je raspoloženi Džonatan Dejvid.

Kanađanin je ređao prilike pred golom Reala, a sebe je nagradio golom u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena.

Igrao je rukom Eduardo Kamavinga u svom kaznenom prostoru, a na bijelu tačku pokazao je Maurisio Mariani.

Realizovao je penal Dejvid i doveo svoj tim u vođstvo u idealnom trenutku. Bio je to veliki šok za Madriđane.

Lil je i u drugom dijelu bio bolji rival, stvarao prilike preko Edona Žegrova i naravno Dejvida, i jednostavno bili bolji rival.

Posegao je Karlo Anćeloti za izmjenama, morao da ubaci tešku artiljeriju – Kilijana Embapea, Ardu Gulera i Luku Modrića.

Stegao se tada obruč ispred gola Lila, imali su veoma dobre šanse Dani Karvahal i Antonio Ridiger, ali se u oba navrata istakao sjajni čuvar mreže domaćih Lukas Ševalije.

Uzaludni su bili pokušaji Reala do kraja meča, pa je nakon punih 95 minuta igre moglo da krene veliko slavlje na stadionu Pjer Mauroj.

Još jedno iznenađenje viđeno je u Birmingemu, gdje je Aston Vila savladala Bajern iz Minhena takođe 1:0.

Uzalud je bio ogroman posjed Njemaca, i čak 13 šuteva više od protivnika, lopta jednostavno nije slušala izabranike Vensana Kompanija.

Ključni trenutak meča dogodio se u 22. minutu kada je na loptu sjajno naletio Pau Tores i savladao Manuela Nojera.

Mnogo prilika propustio je Bajern, a u finišu meča Hari Kejn je ispratio dobar centaršut i uputio udarac koj je mogao da dovede njegov tim makar do boda. Međutim, kao i mnogo puta kroz karijeru između gola i protivnika našao se fantastični Emilijano Martinez koji je odbranom osigurao tri boda svom timu.

Fudbaleri Benfike pobijedili su Atletiko Madrid sa 4:0 i pokazali da su jedan od najatraktivnijih timova u takmičenju.

Igrao se 13. minut kada je Kerem Akturkoglu iskoristio dodavanje Fredrika Orsnesa i doveo svoj tim u prednost.

Diego Simeone je već do isteka punog sata igre izvršio sve izmene, ali je Anhel Di Marija sa penala u 52. minutu već duplirao prednost Benfike.

Aleksander Bah je za 3:0 pogodio, dok je konačan rezultat postavio Orkun Kokču sa novog penala u 84. minutu.

Utakmica koja je privukla najmanje pažnje u terminu od 21 čas jeste svakako duel između Šturma i Klub Briža u kojem je kao bolji izašao gostujući tim, pobijedivši 1:0

Bio je belgijski predstavnik bolji rival tokom cijelog meča, postigli su gol u 23. minutu i od tada pa do kraja meča pitali se na terenu.

Strijelac pobjedonosnog gola bio je Kristos Colis koji je ispratio promašaj Rafaela Onejdika i zakucao je u mrežu.