LUDNICA U SUPERKLASIKU

Matador ukrotio River

Ludnica kakva postoji samo u Argentini. River Plata i Boka Juniors odigrali su Superklasiko u okviru četvrtfinala Liga kupa Argentine i to na neutralnom terenu, u Kordobi, gdje su poslije dugo vremena na tribinama bili prisutni simpatizeri oba kluba…

Prštalo je na tribinama, ali i na terenu. Na kraju je slavila Boka Juniors nakon preokreta sa 3:2. Đenovljani su bili loše plasirani, četvrti u svojoj grupi, River prvi. Međutim još jednom se pokazalo da forma u derbijima ne mora ništa da znači.

Ekipa Martina Demikelisa povela je u 10. minutu, kada je Migel Borha krunisao prodor i asistenciju Klaudija Ećeverija.

Uspjela je Boka da izjednači u nadoknadi prvog poluvremena. Luis Advinkula je kao na motoru prošpartao po boku, uputio pas po zemlji u srce šesnaesterca, a Migel Merentijel otvorio stopalo za 1:1.

Ponovo su se radovali crveno-bijeli u 52. minutu. Međutim, samo za kratko. Nakon intervencije iz VAR sobe ustanovljeno je da je golman Boke Juniors, Serhio Romero ipak izvadio loptu iz gola prije nego što je ista cijelim prečnikom prešla gol liniju.

Zavraničilo je malo prije toga između bivšeg defanzivca Mančester junajteda, Markosa Roha i Borhe. Kolumbijac je ostao na zemlji, nastala je gužva, pa je Edinson Kavani morao i da prevaspitava ratoborne i povuče po nekog za uši.

Matador je u 58. minutu uhvatio volej – preko gola. Samo četiri minuta kasnije pokazao je ko je tata. Urugvajac je na centaršut Kevina Zenona glavom donio preokret plavo-žutima.

Konačan udarac Riveru zadao je njegov zemljak Merentijel drugim golom u 67. minutu. Kavani je jurnuo u kontru, pokušao da “bocne” loptu preko Franka Armanija. Golman Milionera odbio loptu. Na odbitak je međutim natrčao Merentijel za 3:1.

River Plata je nakon toga krenula na sve ili ništa. Bivši golman Mančester junajteda odbranio je dva zicera, pa i treći ali ne i četvrti. U poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena Paulo Dijaz je šutirao glavom, Romero odbranio, ali se lopta odbila Čileancu koji je pogodio… Ispostaviće se kasno.

Boka ide u polufinale, gdje će protiv Estudijantesa nastaviti put ka trećem trofeju u ovom takmičenju, dok će River Plata morati da sačeka još na prvijenac.