Meč za sladokusce – Gudelj je tragičar, trofej ide u Mančester

U uzbudljivom meču u finalu Superkupa Evrope između Mančester sitija i Sevilje, nakon penal serije pobjedu je odnijela ekipa iz Engleske 1:1 (5:4).

Ekipa Hose Luis Mendilibara bolje je otvorila meč, što je iznenadilo nominalnog domaćina. Raspoloženo je djelovao veteran Hesus Navas, a Siti je najopasniju priliku imao preko Nejtana Akea u 16. minutu ali je Bono odlično reagovao.

U 25. minutu došlo je ono po što je Sevilja i došla. Klasičnim španskim stilom osvojili su dobar dio terena, da bi nakon sjajnog centaršuta Markosa Akunje mrežu pogodio Jusuf El Nesiri za vođstvo od 1:0

Do kraja poluvremena, Siti je držao loptu pokušavao da probije, često preko bokova ali bekovi Sevilje su odlično izanalizirali kretnje Džeka Griliša i Kola Palmera pa je Sevilja na odmor otišla sa prednošću.

Nastavak je donio mnogo dinamičniju utakmicu. Ponovo je Sevilja krenula dobro, El Nesiri je mogao da pogodi drugi put i sakrči put ka trofeju, ali se Ederson ispriječio između njega i gola.

Siti je pokušao da plete mrežu – i ispleo je. Igrao se 63. minut kada je Fil Foden sjajno pronašao Palmera a ovaj glavom iz peterca smjestio loptu u mrežu za izjednačenje.

Nakon toga, Građani pokazuju zašto su šampioni Evrope. Gotovo pola sata se igralo pred golom Sevilje koja je bila na konopcima. Pucali su rafali sa svih strana, ali bez onog najpreciznijeg.

Bono je spašavo Andalužane iz više navrata i na kraju je posle 90 minuta igre ostalo neriješeno pa su uslijedili jedanaesterci.

Erling Haland je pogodio penal u prvoj seriji, dok je sa druge strane O Kampos pogodio nakon velikog zaleta. U drugoj seriji Hulijan Alvarez pogađa za Siti, a hladnokrvno je pogodio i Rafa Mir.

Igra nerava se nastavila.

U sudaru dvojice Hrvata, Mateo Kovačić je bio siguran, a nekadašnji kolega iz reprezentacije Ivan Rakitić takođe. Dobru partiju Džek Griliš upotpunio je pogotkom sa 11 metara. Za Sevilju je Gonzalo Montijel krenuo ka kreču i smjestio loptu iza leđa Edersona.

Golmani u prve četiri serije nisu bili ni blizu odbrana.

Kapitenski je Kajl Voker u petoj etapi krenuo ka lopti, i uz dosta sreće uspio je da pogodi.

Svo breme kod Andalužana palo je na leđa Nemanje Gudelja koji je pogodio prečku i tako postao tragičar i pomogao Sitiju da osvoji još jedan istorijski trofej.