Milan od pakla do raja, ali nije stigao poklon iz Dortmunda, Njukasl ispao

Kraj grupne faze Lige šampiona kakvu znamo i naravno da je moralo da bude ludo. Svega je bilo, situacija se mijenjala iz minuta u minut. Epilog svega – Borusija Dortmund zadržala je prvo mjesto u grupi F, Pari Sen Žermen je drugi, Milan ide u plej-of Lige Evrope (prvi put u klupskoj istoriji), dok Njukasl završava evropsku avanturu.

Bili su Rosoneri pred vratima pakla, jer je Žoelinton u 33. minutu donio Svrakama vođstvo, ali u nastavku ipak preokret italijanskog velikana.

Početkom drugog poluvremena Karim Adejemi je u 51. minutu donio Borusiji prednost i u tim trenucima Parižani su bili u zoni Lige Evrope, ali je pet minuta kasnije Varen Zar Emeri uzvratio za 1:1.

Morao je Milan da krene na sve ili ništa, iako je Njukasl bio opasan. U 59. minutu 1:1 na Sent Džejms Parku. Nakon lijepe akcije i odbijanca lopta je došla do Kristijana Pulišića koji je mirno pogodio.

A, onda trenutak odluke na šest minuta prije kraja. Samuel Čukvueze je u 83. minutu ušao na teren, a svega nekoliko sekundi kasnije, iz prvog dodira sa loptom lijepo je plasirao i donio potpuni preokret – 2:1.

Bio je to rezultat koji je Milanu garantovao evropsko proljeće, bilo je potrebno da se odbrane do kraja, ali poklon iz Njemačke nije stigao. Međutim, nakon svega viđenog mogu biti zadovoljni Rosoneri koji su u samom finišu imali dvije prilike da postignu i treći gol. Teo Ernandez je šutirao sa pola terena na prazan gol, ali je bio neprecizan, dok je Fikajo Tomori u posljednjem napadu pogodio stativu.

Iako nije bilo rezultatskog značaja i u ostalim mečevima večerašnjeg programa bilo je izuzetno zanimljivo. Prave goleade vidjeli smo u grupi H gdje je Antverpen srušio Barselonu 3:2, dok je Porto pobjedom protiv Šahtjora osigurao plej-of drugog po rangu evropskog takmičenja.

U okršaju crnogorskih fudbalera bolji je bio Stefan Savić (odigrao 68 minuta) koji je sa svojim Atletikom srušio Lacio Adama Marušića (58 minuta na terenu).

Žrijeb za osminu finala Lige šampiona na programu je u petak. Kao prvoplasirani dalje su prošli Bajern, Arsenal, Real Madrid, Napoli, Real Sosijedad, Atletiko Madrid, Borusija Dortmund, Mančester siti i Barselona, a oni će se ukrstiti protiv drugoplasiranih – Kopenhagen, PSV, Napoli, Inter, Lacio, PSŽ, Lajpcig i Porto.