Milan pokorio Rim i pokvario Lukakuov debi

Roma je predstavila Romelua Lukakua večeras svojim navijačima, međutim, sigurno je da bi svi oni mijenjali taj spektakl za pobjedu nad Milanom koja se večeras nije desila.

Rosoneri su slavili na Olimpiku sa 2:1.

Već u devetom minutu bilo je 1:0 za goste iz grada mode. Golman Vučice, Rui Patrisio oborio je Rubena LoftusČika u svom petercu. Poslije VAR signalizacije dosuđen je penal za rosonere. Rutinski je najstrožu kaznu realizovao Olivije Žiru.

Samo 120 sekundi igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Milanu da duplira prednost. Kalabrija je centrirao, a Leao se sjajno pozicionirao i iz polumakazica zatresao mrežu Rome.

Trunku nade Murinjovim izabranicima da se mogu vratiti dao je crveni karton Tomorija u 61. minutu.

Ipak, do kraja Roma je uspjela samo da ublaži poraz. U drugom minutu nadoknade Spinacola je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a lopta se od Kalulua odbila u mrežu Milana.

Romelu Lukaku je ušao u 70. minutu i tako upisao prve minute u dresu rimskog kluba.

Ovo je drugi vezani poraz za Romu koja još uvijek čeka svoj prvi trijumf u sezoni, dok je Milan perfektan za sada.

U drugom meču dana Sasuolo je nadigrao Veronu sa 3:1.