LIGA EVROPE / OSMINA FINALA

MILAN – SLAVIJA 4:2 Pulišić obezbijedio miran san Rosonerima

Veliki favorit je bio Milan uoči večerašnjeg meča osmine finala Lige Evrope na San Siru sa praškom Slavijom. Rosoneri jesu uspjeli da opravdaju tu ulogu, 4:2, ali razloga za brigu (ponovo) ima.

Veliko je pitanje šta bi bilo da Slavija od 26. minuta nije igrala sa igračem manje, a i tako je uspjela da postigne dva gola. El Hađi Diuf je bio jako neoprezan te je startovao otvorenim đonom na nogu Kristijana Pulišića, a sudija mu je pokazao direktan crveni karton. To je malo pokrenulo Rosonere koji su nedugo nakon toga i poveli.

Rafael Leao je oštro centrirao, a sve je odlično ispratio iskusni Olivije Žiru i doveo svoj tim u vođstvo. Ipak, samo dva minuta nakon toga stiže poravnanje. Poslije kornera lopta je padala na ivicu šesnaesterca gdje ju je na volej sačekao David Dudera i udarcem u dalji ugao prelijepo pogodio mrežu.

Nastavila se revija lijepih golova u 44. minutu. Alesandro Florenci je kratko izveo korner, a Tijani Rejnders se namjestio i odlično, sa nekih 17 metara, pogodio za novo vođstvo Milana. Samo dva minuta kasnije bilo je 3:1. Opet je Florenci izveo korner, ovoga puta centaršut, a najbolji u skoku bio je Ruben Loftus-Čik.

Da Rosoneri nemaju mira potrudio se rezervista Ivan Šranc. U 65. minutu lopta je došla do njega u kaznenom prostoru Milana, ostao je prilično sam i oštrim udarcem je zakucao u mrežu domaćih.

Sve dileme oko pobjednika večerašnjeg duela riješene su u 85. minutu. Leao je izlomio sve rivale prebacio i golmana, a Pulišić okrznuo loptu tek toliko da ona završi u mreži češkog predstavnika.