Milanov nepogrešivi dirigent

Rejnders oduševio na debiju za Milan. Foto: Matteo Ciambelli / DeFodi Images / Pixsell

Milan je 19. jula iz AZ Alkmara za 19 miliona eura doveo Tižanija Rejndersa.

Holandski vezista, kojem je otac kao vatreni navijač Ajaksa dao ime po legendarnom Nigerijcu Tižaniju Babangidi, odmah je oduševio navijače Rosonera na svojoj premijeri u gostujućoj pobjedi nad Bolonjom (0:2).

Rejnders je u formaciji 4-3-3 jako dobro funkcionisao sa Radom Krunićem i Rubenom Loftus-Čikom. U 11. minutu Holanđanin je ispratio dugu loptu Kristijana Pulišića (strijelca drugog gola) i poslao je na drugu stativu, gdje je Olivije Žiru pogodio za vođstvo.

Time je Rejnders nakon nešto više od deset minuta u zvaničnom debiju upisao asistenciju.

Međutim, tu nije stao. Tokom cijeloj susreta pokrivao je bez problema praktično prostor od sopstvenog šesnaesterca pa sve do kaznenog prostora Bolonje. Uz to je uspio da kompletira 28 od 28 pasova, što je 100 odsto, u prevodu – nepogrešivo.

Odigrao je, poput fudbalskog dirigenta, cijelu utakmicu i već u univerzitetskom gradu pokazao da će biti veliko pojačanje.