Milioneri prekinuli Alonsov niz

Leverkuzen je u sezonu krenuo furiozno, postali su prvi tim u istoriji Bundeslige koji je u prvih 12 mečeva postizao makar dva gola, Ćabi Alonso je postao prvi trener Farmaceuta sa osam uzastopnih pobjeda. Ipak, svakom nizu dođe kraj.

Lijek za Apotekare našla je Borusija iz Dortmunda, koje uzela bod na Baj areni u derbiju 13. kola najvišeg ranga njemačkog klupskog fudbala – 1:1 (0:1)

Ekipa Edina Terzića povela je u 5. minutu.

Bila je to duga i kompjuteski precizna akcija cijelog tima Milionera. Marsel Sabicer je na uposlio Marka Rojsa, ovaj petom dodao loptu Niklasu Filkrugu, a iskusni napadač asistirao Julijanu Riersonu koji je bio siguran realizator.

Domaći su potom preuzeli incijativu. Florijan Virc iskosa iz neposredne blizine i Alehandro Grimaldo sa distance su zagrijali dlanove Gregora Kobela.

Zatresla se mreža žuto-crnih u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Na centaršut Džeremija Fimponga, Virc je iz prve, sa 12 metara iskosa zakucao loptu od prečke iza gol linije. Slavlje domaćih igrača i navijača je međutim kratko trajalo pošto je na asistenciju iz VAR sobe arbitar Zibert poništio pogodak. Ispostavilo se da se u začetku akcije napadač Leverkuzena Viktor Bonifas nalazio u ofsajdu.

Nakon odmora su Aspirini pojačali pritisak.

U 62. minutu se nakon duplog pasa sa Vircom, Ezekil Palasios našao u idealnoj prilici, ali je iskusni Mats Humels uklizao i spriječio najgore za svoj tim… Virc je odbitak poslao pod prečku, Kobel odbio.

Desetak minuta kasnije pokušao je Granit Džaka sa ivice šesnaesterca – preko gola.

Terenska inicijativa se Alonsovoj ekipi isplatila u 79. minutu. Bio je to mat u tri poteta. Odilon Kosunu je osvojio loptu, dodao je rezervisti Patriku Šiku na desnoj strani, Čeh je odmah proslijedio na dva metra od gola, gdje je Bonifasu preostalo da odradi lakši dio posla – 1:1.

Do kraja utakmice je još jednom pokušao Bonifas, zatim i Šik glavom. Opasnosti za Kobela ipak nije bilo.

Što se tiče gostiju, u drugom poluvremenu vrijedna pomena su samo dva pokušaja Filkruga. Prvo je pogodio spoljni dio mreže, a u poslednjim sekundama utakmice se bacio nakon centaršuta sa desne strane i glavom šutirao preko prečke.