BUNDESLIGA / 18. KOLO

Milioneri ubjedljivi, Frajburg zamalo ispustio veliko vođstvo

Danas je otvoreno 18. kolo njemačke Bundeslige.

Borusija Dortmund bila je jako sigurna na gostovanju Kelnu – 4:0. Već u 12. minutu Milioneri su otključali odbranu Jarčeva. Julijan Brandt je izveo korner skoro pa po zemlji, a uigranu akciju u djelo je sproveo Doni Malen. Upravo je 1:0 bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu igre u tri minuta je slomljen i posljednji otpor Kelna. Prvo je iz penala, koji je izborio Džejdon Sančo, u 58. minutu pogodio Niklas Filkrug. Tri minuta kasnije tačku na utakmicu novim golom Doni Malen.

Konačnih 4:0 u drugom minutu nadoknade postavio je Jusufa Mukoko.

Najzanimljiviji meč u terminu od 15.30 časova odigrali su Frajburg i Hofenhajm, 3:2. U 37. minutu lijepim golom Lukasa Holera na asistenciju Vinćenca Grifa poveo je Frajburg. Poslije samo 10 minuta igre u drugom dijelu bilo je 2:0 za Frajburg. Odlično se u šesnaestercu snašao Grifo i nagradio sebe za odličnu partiju koju je pružio.

Kada je izgledalo da domaći sigurno plove ka pobjedi upalio se Hofenhajm. Poslije samo dva minuta od gola za 2:0 stigao je prvi gol gostiju. Maksimilijan Beier je odložio loptu, a Vut Veghorst je preciznim udarcem smanjio zaostatak svog tima. Upravo je Beier bio strijelac izjednačujućeg pogotka za 2:2 poslije fenomenalne asistencije Florijana Griliča.

Štoper Frajburga, Manuel Gulde, dobio je drugi žuti i crveni karton u 82. minutu i činilo se da će Frajburg “ispustiti” ovu utakmicu. Međutim, tako nije mislio Roland Šalai koji poslije samo tri minuta postavlja konačan rezultat.

Neriješeno su odigrali Darmštad i Ajntraht (2:2) i Hajdenhajm i Volfzburg (1:1).

Gosti iz Frankfurta su dominirali većim dijelom susreta ali su ispustili dva gola prednosti.

Izabranici Dina Topmelera su u 33. i 51. minutu praktično sakrili loptu domaćima i postigli dva gola. Prvo je nakon duge akcije od noge do noge, Dina Embimbe poslao loptu po zemlji sa desne strane a Niels Enkunku sa 12 metara rutinskim udarcem pod prečku načeo Darmštad.

U 51. minutu su se Orlovi ušetali u gol, odnosno nakon akcije cjelokupne ekipe, Ansgaru Knaufu je preostalo da na drugoj stativi ugura loptu u mrežu.

Darmštad je do prvog gola stigao prilično srećno, kada je poslije pravog karambola u šesnaestercu rivala, Julijan Justvan šutirao traljavo, a lopta je prošla kroz noge golmanu Ajntrahta, Kevinu Trapu.

Bod domaćima donio je Oskar Vilhelmson preciznim udarcem sa desetak metara poslije asistencije po zemlji Tobijasa Kempea.

Vukovi su na gostovanju debitantu u Bundesligi poveli već u sedmom minutu, kada je Vaclav Černi sa šest metara spoljnom pogodio donji suprotni ugao, poslije dobrog pozicioniranja i “kišobrana” Jonasa Vinda u šesnaestercu rivala.

U drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Moric Jenc je u želji da interveniše na prvoj stativi nesrećno skrenuo loptu u mrežu.

Darmštad – Ajntraht Frankfurt 2:2