Milioneri zaostaju u trci za titulom, Vukovi mogu i sa desetoricom

Borusija Dortmund je prošle sezone u poslednjem kolu predala titulu Bajernu, dok će se ove mnogo ranije oprostiti od borbe za salataru, pošto je vezala treći meč bez pobjede u Bundesligi. Milioneri su u 15. kolu najvišeg ranga njemačkog fudbala remizirali sa Augzburgom u gostima 1:1 (1:1).

Prvi su poveli domaći. U 23. minutu je Pedersen poslao loptu po zemlji, Ermedin Demirović odgurnuo Šloterbeka, ali se nije čula sudijska pištaljka, pa je bosanskohercegovački internacionalac rutinski završio akciju za 1:0.

Izabranici Edina Terzića izjednačili su u 35. minutu, kada je Donijel Malen poravnao na asistenciju Niklasa Filkruga, koji je tako prvi put u karijeri učestvovao kao strijelac ili asistent na pet vezanih mečeva u Bundesligi.

Dortmund je do kraja meča bio bolji rival, imao nekoliko šansi, ipak, Damen je bio odličan na golu Augzburga.

Union Berlin se trgnuo dolaskom Nenada Bjelice, u prošlom kolu slavio nakon 17 mečeva bez pobjede u svim takmičenjima ali je bio nemoćan u Bohumu – 3:0 (1:0).

Prednost domaćima donio je bivši fudbaler Partizana Takuma Asano u petom minutu nadoknade prvog poluvremena, tako što je jedan odbitak sa pet metara iz sve snage poslao u mrežu. Pasijensija je u 54. povisio na 2:0 iz kontranapda, dok je konačan rezultat postavio Šteger u 78. minutu iz jedanaesterca.

Vofzburg je pored toga što je od 27. minuta i crvenog kartona Lakroe igrao sa igračem manje, uspio da osvoji tri boda na gostovanju Darmštadu – 0:1 (0:1).

“Fenjerašu” je presudio Lovro Majer u 63. minutu. Nakon loše reakcije odbrane domaćih, Vind je proslijedio loptu vezisti Vukova, koji je sa 12 metara, po zemlji, poslao u mrežu.

Identničnim rezultatom debitant u društvu najboljih klubova Njemačke, Hajdenhajm savladao je Majnc u gostima. Strijelac jedinog gola na meču bio je Pieringer u 12. minutu.