SERIJA A 25.KOLO

Miljama od Skudeta

Fudbaleri Juventusa remizirali su sa Veronom 2:2 u 25. kolu italijanske Serije A i miljama udaljili sebe od šampionskih ambicija.

Nakon Intera i Udinezea, Juve nije uspio da slavi ni protiv Verone, što ih je za devet bodova udaljilo od vodećeg Intera koji ima i utakmicu manje. Tu je i prvi pratilac Milan koji bi pobjedom preuzeo Juventusu poziciju broj dva.

Već na startu je mirisalo na težak zadatak za Bjankonere, a Mikaele Folorunšo je na iznenađenje svih doveo domaćina do prednosti.

Juve je uspeo da izjednači zahvaljujući Filipu Kostiću i Dušanu Vlahoviću. Prvi je iznudio penal, pošto je nakon njegovog šuta lopta pogodila u ruku Džeksona Čačua, a Vlahović je bio siguran sa bijele tačke.

Tijani Noslin uspio je u drugom poluvremenu, tačnije u 52. minutu da dovede Veronu ponovo do vođstva, međutim, samo tri minuta kasnije uzvratio je Adrijan Rabio sjajnom reakcijom posle nabačene lopte i pogodio za 2:2 i podjelu bodova.

Juventusu u posljednje četiri utakmice ne zna za pobjedu, već je na bilansu od dva remija i dva poraza. Verona takođe ne zna za trijumf u pet mečeva, ali ovaj bod može biti velik kada je u pitanju bijeg iz opasne zone.