NOVI HET-TRIK OSMAJIĆA

Milly’s on fire!

Osmajić pogodio u Kupu, Foto: Paul OBrien / PPAUK / ImagoSport / Pixsell

Podesio je Milutin Osmajić nišanske sprave i u dobrom raspoloženju stiže na reprezentativno okupljanje pred start Lige nacija.

Snažni napadač Prestona tri puta je zatresao mrežu na gostovanju Harogetu u drugoj rundi Liga kupa za ubjedljivijih 0:5

Stameni 25-godišnji Nikšićanin odigrao je cijeli meč protiv ekipe koja se takmiči u četvrtom rangu engleskom fudbala (League Two), a do het-trika stigao je golovima u 39, 45. i 83. minutu.

Mogao je da potiše i poker golova, s obzirom da je u drugom poluvremenu pogodio i stativu gola domaćih.

Naš reprezentativac je na ovaj način prekinuo golgeterski post od aprila kada je u 42. kolu Čempionšipa dobio šansu sa klupe i za osam minuta, takođe het-trikom, razbio Hadersfild (4:1).

Debitantsku sezonu na Ostrvu nekadašnji biser Sutjeske završio je sa osam prvenstvenih golova, a i sada šalje poruku novom treneru Polu Hekingbotomu, koji je stigao prije sedam dana u Preston, da je spreman za ulogu prvotimca.

I navijači to očekuju, pa društvenim mrežama ističu da nekadašnji fudbaler Kadiza, turskog Bandirmaspora i portugalske Vizele mora biti u startnih 11 protiv Oksforda za vikend.

Golovi Osmajića ulivaju samopouzdanje i selektoru Crne Gore Robertu Prosinečkom pred duele sa Islandom (6. septembar) i Velsom (9. septembar)