KOPA AMERIKA

Minimalac Meksika, odlična Venecuela okrenula Ekvador

Meksikanci slave gol u Hjustonu, Foto: X

Dugo se Meskiko mučio sa čvrstom i dobro organizovanom selekcijom Jamajke, ali je u 69. minutu uspio da pronađe pukotinu u odbrani protivničkog tima i stigne do velike pobjede na otvaranju grupe B Kopa Amerike – bilo je 1:0.

Duel u Hjuston riješio je dvojac Montereja – strijelac je bio Herardo Arteaga, a asistent Luis Romo.

A, sve je moglo da bude teže za popularne Sombrerose, jer su u 50. minutu Jamajčani uspjeli da zatresu mrežu rivala, učinio je to iskusni i snažni napadač Majkl Antonio, ali je nakon konsultacije sa VAR sobom glavni arbitar utakmice, Amerikanac Elfat poništio gol jer se gorostasni ofanzivac Vest Hema nalazio u ofsajdu.

Slavi Meksiko važnu pobjedu, ali i brine zbog povrede srčanog veziste Edsona Alvareza koji je u 30. minutu napustio teren uz bolnu grimasu, a zamijenio ga je upravo Romo.

Mexico [1]-0 Jamaica – Gerardo Arteaga 69′
byu/Delmer9713 insoccer

A, još više uzbuđenja viđeno je u kalifornijskoj Santa Klari gdje je Venecuela, iznenađujuće nakon preokreta, uspjela da savlada reprezentaciju Ekvadora 2:1 za velika tri boda.

Bila je to prva prava utakmica svojstvena za južnoamerički fudbal – ništa nije nedostajalo!

Počelo je u 22. minutu crvenim kartonom iskusnog napadača Ekvadoraca Enera Valensije, ali je i pored brojčane inferiornosti Ekvador uspio da stigne do prednosti jer je u 40. minutu vezista Džeremi Sarmiento zatresao mrežu tako što je natrčao na loše odbijenu loptu i pospremio je u mrežu.

Pokazali su Venecuelanci zube u nastavku i uspjeli da izjednače na vrijeme, u 64. minutu napadač portuglaskog Famalikaa Džonder Kadiz se preciznim udarcem upisao u strijelce.

Ecuador 1-[1] Venezuela – Jhonder Cadiz 64′

Samo deset minuta kasnije Eduardo Beljo je postavio konačnih 2:1 nakon ne baš najsrećnije reakcije golmana Ekvadora, 37-godišnjeg Aleksandera Domingeza.

Ecuador 1-[2] Venezuela – Eduard Bello 74′

Venecuela sada osokoljena čeka duel sa Meksikom, dok u 2. kolu grupe B Ekvador i Jamajka igraju najvažniju utakmicu sa svoje tačke gledišta.